Propozycja nie do odrzucenia

Już prawie wszystko co widzę i słyszę budzi moje wątpliwości, a podobno pierwszym symptomem choroby psychicznej jest skrajna podejrzliwość, która może być błogosławieństwem, gdyż poszerza horyzonty myślowe lub przekleństwem, bo wówczas człowiek dostrzega beznadziejność sytuacji, ale podejrzliwość jest jak najbardziej uzasadniona i stanowi nieocenione narzędzie podczas rozwiązywania łamigłówek związanych z problemami współczesnej cywilizacji a tym bardziej z kwestiami politycznymi, i dlatego nikt o zdrowych zmysłach nie powinien do polityki podchodzić ufnie i bezkrytycznie.

Tydzień temu sekretarz stanu USA John Kerry dosłownie z pełnymi rękoma przyleciał ponownie do Rosji, bo niewątpliwie Rosja z USA prowadzą za kulisami jakieś bardzo ważne interesy i dobijają targu w wielu kluczowych kwestiach. Kontakty pomiędzy USA a Rosją mimo pozornych różnic oraz animozji wciąż trwają, zwłaszcza spotkania Ławrowa z Kerrym w Genewie lub Paryżu są już normalnym zjawiskiem i ponoć obydwaj dyplomaci się zaprzyjaźnili, ale nie uszła mojej uwadze ostatnia wizyta J. Kerry w Rosji z kilku na pierwszy rzut oka trywialnych powodów, których symbolika w kontekście globalnej rywalizacji tych dwóch wielkich mocarstw była nader wymowna i moim zdaniem w polityce tego kalibru przypadki nie istnieją, bo nawet zwykły gest oznacza coś bardzo istotnego i niekiedy jest ważniejszy od tysiąca słów.

Bez wątpienia John Kerry jest doskonałym dyplomatą i zawsze sprawia wrażenie człowieka obdarzonego wysoką kulturą osobistą oraz bezbłędnymi manierami i za pomocą tych atutów, potrafi relatywnie skutecznie prowadzić Amerykańską politykę zagraniczną, ale oprócz umiejętności dyplomatycznych każdy ważniejszy polityk musi także posiadać spore zdolności aktorskie a Kerry jest w tym mistrzem, albowiem podczas ostatniej wizyty w Rosji genialnie zagrał swoją rolę.

Skoro taka ważna osobistość jak Kerry po raz enty przylatuje do Moskwy a mamy do czynienia obecnie z wojną w Syrii, destabilizacją całego Bliskiego wschodu oraz Ukrainy to znaczy, że nie wszystkie interesy idą według Amerykańskiego planu i klasyczna dyplomacja w stosunku do Rosji już nie skutkuje. Wprawdzie do rękoczynów lub wojny między Rosją a USA nie dojdzie i politycy tych państw nadal będą prowadzić pertraktacje dyplomatyczne, lecz Kerry wychodząc tydzień temu z samolotu w Moskwie, na krótki moment odegrał rolę zwykłego gangstera i zademonstrował Rosjanom niezadowolenie swoich mocodawców z przebiegu spraw. Kerry w stylu mafijnym za pomocą dwóch przedmiotów codziennego użytku, przekazał wiadomość a raczej ostrzeżenie samemu prezydentowi Rosji W. Putinowi.

Musze przypomnieć, że Ameryka wobec nuklearnej Rosji może sobie pozwolić jedynie na bardzo subtelną formę szantażu w przeciwieństwie do pozbawionych wszelkiej dyplomacji gangsterskich gróźb w stosunku do małych, suwerennych oraz militarnie słabych państw a przewidywalnym rezultatem tych Amerykańskich machinacji, jest zbrojne unicestwienie krnąbrnego państwa np. Jugosławia, Irak, Libia i zamordowanie jego przywódcy. Tak więc, Rosję ratuje jej potężny arsenał nuklearny, natomiast piętą achillesową Rosji są przeciętni obywatele, którzy już raz swój kraj obrócili w ruinę za rządów Jelcyna, a obecnie z pewnością w społeczeństwie Rosyjskim wrze i nie jeden Rosjanin za garść dolarów swoją ojczyznę ponownie by sprzedał, tak jak zrobili to niedawno etnicznie, językowo, kulturowo bardzo podobni do Rosjan, Ukraińcy. Amerykanie są tego faktu świadomi w związku z czym, podkręcili Rosji śrubę sankcjami i sprawy w Rosji mogą się diametralnie zmienić na korzyść Ameryki, aczkolwiek W. Putin stoi temu na przeszkodzie i w stosunku do niego trwa granicząca na histerii i paranoi światowa wojna informatyczna, która w wielu przypadkach zamienia się w dziecinną farsę, natomiast w innych przybiera formę wyrafinowanych gróźb pozbawienia życia, ale o tym za chwilę.

Rosja przez ostatnie 25 lat gospodarki kapitalistycznej prawie doszczętnie zniszczyła dorobek komunistycznego ZSRR – czyli względną niezależność finansowo/przemysłową i w bardzo poważnym stopniu, wręcz krytycznie uzależniła się od zagranicznego finansowania oraz od zachodnich technologii i w tych dwóch kluczowych dla pomyślności kraju kwestiach Rosja jest coraz słabsza, ponadto sankcje finansowe odcięły ją kompletnie od możliwości zaciągania długoterminowych kredytów i naturalnie spadek cen ropy wbił potężny klin w Rosyjską gospodarkę, w związku z tym gigant finansowy i przemysłowy USA może swobodnie Rosję szantażować a nawet delikatnie grozić Putinowi, do czego doszło kilka dni temu i dokonał tego na oczach światowej publiczności John Kerry, sekretarz stanu USA. Przekaz dla wszystkich bystrych obserwatorów a zwłaszcza dla wytrawnych polityków Rosyjskich był oczywisty – masz do wyboru pieniądze lub śmierć.

Wizyta i ostrzeżenie

John KerryJeden z najpotężniejszych dyplomatów świata John Kerry przylatuje do Moskwy ogromnym samolotem rządowym w towarzystwie kilkudziesięciu bliskich doradców, ludzi z ochrony oraz służby ale proszę zauważyć, gdy Kerry schodzi z samolotu w prawej ręce trzyma sporej wielkości walizkę, natomiast w drugiej teczkę pełną dokumentów, a zejście po stromych schodach z pełnymi rękoma jest dość ryzykowne, wobec tego powinien zachować jakieś minimalne środki bezpieczeństwa i trzymać się poręczy, zwłaszcza że Kerry ma już 73 lata i jest tak znaczącą postacią, składającą wizytę w bardzo ważnym państwie. Można by pomyśleć, że Kerry przyleciał sam i jest pozbawiony pomocy do transportu dokumentów oraz bagażu osobistego co jest oczywiście absurdem, ponieważ w życiu nie widziałem żadnego polityka taszczącego walizki i pliki dokumentów, od tego jest przecież armia asystentów i tragarzy, ale to był perfekcyjny i jedyny moment podczas jego wizyty w Moskwie, kiedy mógł zaprezentować swoje zdolności aktorskie i na oczach wszystkich Rosjan ostrzec Putina.

Walizka w ręku J. Kerry skojarzyła mi się z pieniędzmi i oznaczała próbę przekupstwa, w sensie zniesienia sankcji przypuszczam w zamian za wycofanie się Rosji z Syrii, aczkolwiek mógł to być inny bardzo ważny powód, ale na tym nie kończy się przedstawienie na lotnisku w Moskwie z udziałem Amerykanów, albowiem wkrótce jeden z asystentów J. Kerry znosi futerał z gitarą, na której ponoć Kerry uwielbia grac w wolnych chwilach i ten bardzo ważny moment został uchwycony na zdjęciu przez bystrego fotografa prasowego, i dopiero połączenie w całość dwóch faktów – banalnej walizki ze zwykłym futerałem na gitarę pozwoliło mi ułożyć poniekąd konspiracyjną teorię.

1280x1024_Sx0v1LEX0O4Vnt1lelxkProwokacja z gitarą moim zdaniem jest o wiele bardziej mrożąca krew w żyłach, bo jak wiemy z filmów gangsterskich oraz kryminałów, płatni mordercy przeważnie ukrywają broń w futerałach na gitary, ale Kerry lub jego ludzie nie mieli zamiaru urządzać krwawej jatki w Moskwie na kremlu, ponieważ futerał był wstępnym ostrzeżeniem dla Putina, że odmowa przyjęcia pieniędzy równa się z jego śmiercią polityczną i Majdan w Kijowie zostanie powtórzony na ulicach Moskwy, gdyż jak już wspomniałem, pomimo mojej sympatii do przeciętnych Rosjan zbytnio ich nie idealizuję z tego powodu, że są bardzo podobnymi ludźmi do nas Polaków a zwłaszcza do Ukrainców. Zaledwie 25 lat demokracji, kapitalizmu i wzajemnej rywalizacji potrafiły doprowadzić gospodarki wschodniej Europy, w dużym stopniu też Rosji do ruiny i społeczeństwa z własnej winy pogrążyły się w biedzie, w związku z tym pragnienia oraz ideały większości np. Polaków, obracają się już wyłącznie wokół skrajnie przyziemnych i materialnych spraw, natomiast istotne zagadnienia duchowe, filozofia życia lub sens istnienia nikogo praktycznie nie obchodzą. Wobec tego, ludzie nie potrzebują nic więcej prócz opcji „pełnego brzucha” – trochę pieniędzy, obietnic, sportu, piwa, telewizji itp. Innymi słowy krótkowzroczna egzystencja, nie wymagająca myślenia w przyszłość stanowi pułap ludzkich możliwości umysłowych. Z tego też względu, Rosjanie nie są żadnym wyjątkiem i oni również kochają ten materialny ( Amerykański ) styl życia i mogą powtórzyć kretynizm Ukraińców, którzy w dosłownym tego słowa znaczeniu, oddali ojczyznę w zamian za kanapki i hamburgery od Amerykańskiej podsekretarz stanu Victorii Nuland.

Ponadto musimy pamiętać, że obecnie w Rosji przebywa kilka milionów uchodźców z Ukrainy i choć wielu z nich szuka w Rosji zwykłego spokoju, bezpieczeństwa oraz pracy, to jednak większość Ukraińców cechuje psie oddanie do Ameryki i wrodzona nienawiść w stosunku do Rosjan, w związku z tym oni są potencjalną tzw. piątą kolumną, która jest gotowa z polecenia Ameryki stworzyć zalążek Majdanu i Rosja zamieni się w Ukraiński burdel.

nuland112way UKRAINE-UNREST-EU-RUSSIA A234FBE0-7E56-490F-B014-D6E04FE611E5_cx0_cy14_cw0_mw1024_s_n

Jeżeli kanapkami, drobnymi sumami pieniędzy oraz obietnicami można przekupić przeciętnych obywateli, to tym bardziej ludzi bogatych, bo jak mądre przysłowie mówi „apetyt rośnie w miarę jedzenia” a Słowiańska chciwość i pazerność na pieniądze nie zna granic, w związku z tym Kerry dał do zrozumienia Putinowi, że wielu Rosyjskich polityków najwyższego szczebla i oficerów jest bardzo podatna na korupcję i za większe kwoty dolarów bez mrugnięcia oka zdradzą Rosję.

Podczas spotkania z Kerrym, Putin z przymrużeniem oka nawiązał do walizki i wspomniał, że prawdopodobnie są w niej umieszczone pieniądze, które bardzo pomogą w negocjacjach a także nadmienił, że imponuje mu Amerykańska egalitarna równości i demokracja w związku z taszczeniem walizki przez samego J. Kerry. Kerry w odpowiedzi na komentarz Putina zripostował, że walizkę musiał osobiście nieść z powodu zawartych w niej ultra tajnych dokumentów i można by skończyć drążyć temat, ponieważ pełne humoru aluzje Putina wielu ludziom wystarczą, ale zachodzi kluczowe pytanie, czy drugi rekwizyt w postaci futerału na gitarę był przez Putina lub jego doradców zauważony i czy ktokolwiek połączył dość oczywiste fakty ? Co prawda Putin dostrzegł podtekst finansowy w kontekście walizki i jestem przekonany, że za kulisami ostrzeżenie z futerałem również było w gronie Putina odnotowane, ale z racji powagi sprawy nikt publicznie tego delikatnego faktu nie poruszał, bo wszelkie komentarze są już raczej zbędne i każdy wiedział o co chodzi.

Jeżeli moje podejrzenia są właściwe i Kerry złożył Putinowi wspomniane propozycje oraz przestrzegł co może spotkać Rosję, to jaką odpowiedź Kerry uzyskał od Putina ? USA pomimo pewnych trudności ekonomicznych, pozostanie niekwestionowanym mocarstwem światowym, ale nie z powodu jej potężnej armii lub globalnej waluty petrodolara, bowiem największą siłą USA jest Amerykański styl życia – materializm, który jest skrajnie zakaźną „chorobą” i praktycznie nikt na planecie ziemi jej się nie oprze, przeciętni Rosjanie również. A zatem, przed W. Putinem stoi bardzo trudny wybór, bo nawet jeśli pójdzie na układy, to już na zawsze pozostanie na usługach Amerykańskiej mafii a jeżeli odrzuci propozycje, to Putin powinien się liczyć z buntem niezadowolonego Rosyjskiego plebsu, który łaknie więcej Amerykańskich hamburgerów i filmów, aczkolwiek sankcje w poważnym stopniu odcięły Rosję od Amerykańskiego opium i z braku tych gówien, Rosjanie są jak najbardziej zdolni zabić swoich przywódców i przy okazji zniszczyć własną ojczyznę – patrz przykład Ukrainy oraz Polski.

Z punktu widzenia stabilizacji społecznej, pierwsza opcja zostanie moim zdaniem wybrana przez władze Rosji, albowiem alternatywa równa się z przelewem krwi i w ten oto sposób, Rosja zamieni się w cichego wasala USA. Oczywiście cały splot zdarzeń mógł być czystym przypadkiem i nie ma w nim żadnych podstępnych przekazów i rzeczywiście w walizce były bardzo ważne dokumenty, natomiast gitara służy Kerremu do zrelaksowania po trudnych negocjacjach, niemniej jednak w polityce takiego formatu, za każdym na pozór niewinnym gestem oraz wesołym słowem kryją się sztylety i na tym polega światowa dyplomacja.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s