Nie samą pracą człowiek żyje

Może koncept Unii Europejskiej a nawet wspólnej waluty by się sprawdził i zamiary twórców Unii były bardzo słuszne i szlachetne ale moim zdaniem ingerencja USA w sprawy Europy wszystko zniweczyła, głównie Amerykańska okupacja militarna Europy zachodniej i pakt wojskowy NATO całkowicie przekreśla możliwość prowadzenie suwerennej polityki przez państwa Europy zachodniej. Szantaż wobec np. Merkel jest jednak ogromny i przywódcy tego narodu mają poważnie ręce związane obecnością armii Amerykańskiej w Niemczech, na domiar złego muszą też sprostać każdym finansowym żądaniom Izraela. Natomiast Polska zbyt łatwo się poddała, bo jednak na terytorium Polski zanim weszliśmy do paktu NATO nie było obcych wojsk, ani Rosyjskich lub Amerykańskich i mogliśmy wtedy tą sprawę wspaniale z korzyścią dla społeczeństwa wykorzystać, nie angażując się w żadne pakty i układy.

W związku z tym przedstawiam bardzo prosty i przejrzysty wykres który ten problem i wiele innych kwestii czarno na białym dokładnie wyjaśni, co prawda grafika może się wydawać nie na temat lecz po głębszym zastanowieniu się przyznacie mi rację, że jest bardzo ważną częścią Europejskiej układanki i najlepiej ilustruje potęgę Europy zachodniej. Nam Polakom poniższy wykres powinien dać najwięcej do myślenia nad sensem życia, ponieważ z wszystkich państw Europejskich najwięcej z normalnego życia straciliśmy. Kolumny reprezentują płatne wakacje i płatne urlopy w państwach Organizacji Współpracy Gospodarczej i Rozwoju ( OECD )

No Vacation Nation 1Przypomnę, że bieżące manewry USA z traktatem gospodarczym TTIP ( Transatlantyckie Partnerstwo w dziedzinie Handlu i Inwestycji ) są ostatnim gwoździem do trumny suwerennej i silnej gospodarczo Europy, natomiast podobny Amerykański traktat TPP ( Partnerstwo Trans Pacyficzne ) narzucony Azji w podobny sposób niszczy cały kontynent Azjatycki. Być może zapytacie co ma ten wykres wspólnego z Ameryką i z kwestiami gospodarczymi ? Wszystko. Pozwólcie, że wyjaśnię o co mi chodzi lecz ominę zagadnienia handlowe i finansowe i skupię moją uwagę na czymś o wiele bardziej istotnym z punktu widzenia przeciętnego Francuza, Niemca, Włocha i codziennego życia tych ludzi. Jak widać, słupki reprezentują okres płatnych urlopów w większości państw Europy zachodniej, w wykresie są także ujęte dla porównania trzy państwa z poza Europy tj. Kanada, Japonia, USA. Kanada choć bezpośrednio sąsiaduje z USA, dość dobrze pod względem urlopów jeszcze wygląda i również Japonia całkiem nieźle sobie radzi. Jakie wnioski w takim razie możemy wyciągnąć po spojrzeniu na wykres ?

Gdy mówiłem, że wykres wszystko wyjaśnia miałem na myśli fatalną pozycję USA w kwestii urlopów w stosunku do reszty państw tzw. nowoczesnego świata, ponieważ mamy tutaj do czynienia ze ścisłą korelacja pomiędzy ilością płatnych urlopów a poziomem życia człowieka w tych krajach, co w dalszym etapie bezpośrednio przekłada się na dobrobyt państwa i jak wielu z was którzy przebywali dłuższy okres czasu w Europie zachodniej a także w USA zaobserwowali, Europa zachodnia pod każdym jednym względem jakości życia i nowoczesnej infrastruktury transportowej, mieszkaniowej itd. bije na głowę USA, a przede wszystkim w kwestiach socjalnych i przywilejów pracowniczych Europa zachodnia w porównaniu z USA jest prawdziwym rajem na ziemi.

USA jest jedynym państwem wśród wysoko rozwiniętych w którym rząd prawnie nie gwarantuje pracownikom zwykłych urlopów w tym macierzyńskich, i ten sektor politycy przekazali w ręce prywatnych firm, które według swojego uznania mogą niekiedy oferować pracownikom porównywalne z Europejskimi warunki zatrudnienia w tym urlopy macierzyńskie, ale zazwyczaj tylko w odpowiedzi na żądania silnych związków zawodowych, lecz są to wyjątki od reguły i generalnie, nie spotkamy w Amerykańskich zakładach pracy tak wysokich standardów zatrudnienia i przywilejów jak w zakładach i fabrykach Europy zachodniej. To jest główny powód narzucania Europie zachodniej wszelkich traktatów gospodarczych, układów, taryf i paktów wojskowych, ponieważ USA za pomocą tych narzędzi podbija ostatni region świata gdzie ludzka godność i normalna egzystencja jeszcze przetrwała.

Europa – 51 stan USA
Ostatecznym celem Ameryki wobec Europy zachodniej jest gospodarcza i ekonomiczna kolonizacja tego kontynentu i narzucenie Europejczykom niewolniczych warunków pracy rodem z Ameryki, i dlatego na pierwszy ogień pójdą sławne, budzące podziw i zazdrość na całym świecie, zachodnio Europejskie urlopy, stanowiące główną przeszkodę do globalnego zniewolenia ludzkości przez Amerykański system kapitalistyczny, który można określić mianem umysłowego i fizycznego zacofania i sprowadzeniem człowieka do roli bydła pociągowego. Ostatnim wielkim społecznym bogactwem Europy zachodniej jest już tylko ten właśnie przywilej zwykłego odpoczynku.

Wobec powyższego musimy zrozumieć kluczową kwestię, wysoki standard życia, ultranowoczesna infrastruktura i przemysł, inteligencja społeczeństw zachodnio Europejskich, ich bardzo wysoki poziom edukacji a także wspaniały dorobek kulturalny w tym wysoka kultura osobista i ogólnie ciekawość świata jest bezpośrednią pochodną prawnie zagwarantowanego i skrupulatnie przestrzeganego przywileju zwykłego odpoczynku, niekiedy sięgającego w Europie zachodniej blisko 7 tygodni urlopu w roku, bo gdy człowiek odpoczywa od pracy wówczas jego twórczość umysłowa osiąga najwyższy możliwy poziom, i głównie z tego powodu Europa zachodnia jest tak wysoko rozwinięta. Wysoki standard życia odzwierciedla się także dość schludnym wyglądem i dobrą kondycją fizyczną społeczeństw Europy zachodniej, albowiem ci ludzie po pracy mają czas na uprawiane sportu a przede wszystkim mogą spokojnie pomyśleć nad tym co spożywają i preferują własne zdrowe, czyste pożywienie bez dodatków chemicznych nad Amerykańską, genetycznie modyfikowana trucizną. Z tego względu nie spotkamy wielu otyłych Francuzów lub Włochów aczkolwiek Amerykańska żywność genetycznie modyfikowana wchodzi do Europy tylnymi drzwiami poprzez Europę wschodnią, co w Polsce można zaobserwować po fatalnym zdrowiu Polaków i po niegdyś estetycznych i szczupłych dziewczynach a obecnie coraz bardziej zaniedbanych i tłustych.

Niechlubne ostatnie miejsce USA na końcu listy wśród tzw. państw wysoko rozwiniętych jest natomiast kompletnie przygnębiające z tego paradoksalnego powodu, że wielu Europejczyków w tym większość Polaków uważa Amerykę za najbardziej rozwinięte technologicznie, przemysłowo i kulturowo państwo świata, z którego trzeba brać przykład i wcielać w życie Amerykańskie standardy, i niestety z wielkim wstydem muszę przyznać, że Polacy pragną pogrążyć swój kraj w jeszcze większym bagnie, ponieważ o swoją godność w ogóle nie dbają i popierają Amerykanizację wszystkich aspektów życia w Polsce, co się stało już faktem w formie tzw. umów śmieciowych i stopniowej likwidacji podstawowych przywilejów pracowniczych. Jak widzicie z tabeli, Polski ani żadnego państwa Europy wschodniej nie wzięto pod uwagę, ponieważ my nawet Ameryce pod względem urlopów do pięt nie dorastamy, a co dopiero Europie zachodniej, w takim razie pytam się: Jak nisko może nasz kraj upaść skoro praktycznie już osiągnęliśmy dno ? Czeka nas feudalizm ?

To nie jest głupia odpowiedź, albowiem wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują, że w tym kierunku jednak podążamy. Najbardziej zatrważający w tym wszystkim jest fakt, że znaczna część Polaków nie ma żadnego rozeznania w temacie, ponieważ telewizyjny sen Amerykański totalnie zaćmił ich umysły. Bez żenady powiem tak, Polska ( w mniejszym stopniu Ukraina ) jest Amerykańskim „ Koniem Trojańskim ” w Europie zachodniej, najbardziej wiernym wasalem USA na świecie i ślepo jej oddanym, Polacy gdziekolwiek się osiedlą niszczą jedność robotniczą a także tożsamość klasową, zrobili to już w Polsce a teraz powtarzają ten sam numer w Europie zachodniej. Jeden przykład wystarczy. Dzięki widocznemu napływowi elementu patologicznego z Polski, np. Niemcy z pogranicza zostali zmuszeni do zmiany swoich dotychczasowych zwyczajów i już zamykają, ogradzają, strzegą swoje domostwa, podobnie jest w Norwegii gdzie w mniejszych miastach prawie nikt nie zamykał drzwi na klucz jakieś 10-15 lat temu. Ta smutna reakcja rdzennych Europejczyków na obecność Polaków jest niestety uniwersalna.

Rola Polski w Europie
Znaczna cześć Polaków do tego stopnia została wynaturzona z człowieczeństwa i ogłupiona Amerykańskimi manierami pracy, że nie potrafią już mentalnie ogarnąć tego wspaniałego przywileju 6 – 7 tygodni płatnego urlopu i często zarzucają z tego powodu Niemcom, Francuzom, Skandynawom zwykłe lenistwo wręcz głupotę lub sympatie komunistyczne, lecz jest zgoła inaczej, albowiem zachodnie społeczeństwa wykazały się bardzo wysoką inteligencją a przede wszystkim poczuciem własnej godności i miłości do bliźniego zdobywając dla siebie, dla swoich dzieci, dla ogółu to podstawowe ludzkie prawo do odpoczynku. Oni nie będą harować w pocie czoła, za psie pieniądze nie bacząc na swój honor i zdrowie natomiast Polak zrobi wszystko za garść dolarów i trochę obietnic, wystarczyło mu pomachać przed nosem Amerykańską flagą i on sprzedał nawet swoją ojczyznę.

Z własnego doświadczenia mogę stwierdzić, że ludzie wspierający Amerykę w Europie zachodniej wywodzą się głównie z Polskiej i wschodnio Europejskiej imigracji, natomiast rdzenni Francuzi, Niemcy, Holendrzy lub Włosi bardzo dobrze orientują się w niuansach TTIP i są absolutnie przeciwni wprowadzaniu do ich państw Amerykańskich zasad finansowo/gospodarczych, ponieważ oni wiedzą, że po traktacie gospodarczym i przejęciu przez USA ich przemysłu, przyjdzie czas na stopniową likwidację Europejskich przywilejów pracowniczych, w tym prawa do urlopów płatnych, urlopów macierzyńskich i całej siatki socjalnej, które społeczeństwa zachodniej Europy przez ponad 100 lat misternie budowały. TTIP jest wielkim zagrożeniem także dla rolnictwa i jakościowo świetnego Europejskiego pożywienia, bo musimy być świadomi, że Ameryka powoli narzuca Europie swoje standardy w kwestiach żywnościowych z katastrofalnym skutkiem zdrowotnym dla społeczeństwa, co możemy zaobserwować po niesamowicie otyłym narodzie Amerykańskim. Amerykańską żywnością żaden zachodnio Europejski rolnik nawet zwierząt hodowlanych by nie karmił.

Tak więc o wiele bardziej korzystniej na tym tle wychodzą narody zachodnio Europejskie, aczkolwiek u nich również znajdzie się spory segment ludzi ( przeważnie młodych ) którzy dość trywialnie podchodzą do kwestii związanych z zatrudnieniem, bo jednak Amerykańskie wpływy medialne i polityczne są w Europie potężne i ryją młodym ludziom w mózgach, niemniej jednak przeciętni dorośli Niemcy, Szwedzi, Włosi lub Francuzi dzięki temu, że mają te 6 – 7 tyg. wakacji w roku to podróżują po wielu zakątkach świata i odwiedzają USA, a podróże najlepiej kształcą i na własne oczy widzą Amerykańskie zacofanie, a gdy wrócą z powrotem do Europy i skonfrontują Europejskie realia z Amerykańskimi to padają na kolana i dziękują Bogu, że Amerykański syf jest daleko za oceanem. Natomiast Polacy z racji tego, że są biedni, przepracowani, pozbawieni podstaw socjalnych, z minimalną ilością dni wolnych od pracy, spoglądają na USA jedynie przez pryzmat TV i zachwycają się telewizyjnym snem Amerykańskim i chcą go mieć u siebie. Niestety koszmar swój ziścili, albowiem Amerykański elastyczny ( feudalny ) styl pracy w Polsce zapuścił bardzo głębokie korzenie i co najgorsze przeciętny Polak nie widzi w tym nic złego.

W niszczenie tożsamości narodowej zachodniej Europy, a przede wszystkim ich spójności klasowej idealnie wpisuje się otwarcie rynku pracy dla obywateli państw Europy wschodniej i ostatnia masowa imigracja z krajów bliskiego wschodu, z tą różnicą, że o wiele gorsze niebezpieczeństwo dla zachodniej solidarności robotniczej, ich wysokich standardów pracy i jakości życia nie stanowi emigracja z Bliskiego wschodu lub III świata, lecz napływ milionów Polaków i Ukraińców, ludzi wybitnie chciwych i materialnych, dla których pieniądz jest jedynym celem życia i za pieniądz zrobią wszystko, oni zniszczyli nie tylko swoje ojczyzny ale niszczą także państwa w których się osiedlają.

Tą sprawę myślę, że wyjaśniłem niezbyt optymistyczną choć prawdziwą konkluzją i teraz wtrącę moje dwa grosze na temat ostatniej fali uchodźców z Bliskiego wschodu, ponieważ w Polsce jest to kwestia bardzo kontrowersyjna i wzbudzająca wiele emocji, a emocje nie sprzyjają logicznemu myśleniu co widać po histerycznej i prostackiej reakcji Polaków. Ta ślepa histeria i furia tak się udziela, że niektórzy Polacy są nawet w stanie zabić pierwszego napotkanego mężczyznę z dłuższą brodą, bo niestety złość i frustrację motłochu tzw. demokratycznego elektoratu można bardzo łatwo skierować na niewinną ofiarę w tym wypadku na Arabów. W Polsce ta forma rządów i manipulacji jest już normą od blisko 26 lat udoskonaloną do perfekcji, bo jak nie Rosjanie, to Niemcy lub Żydzi ewentualnie Cyganie są odpowiedzialni za syf w tym kraju, a obecnie rolę winowajcy i kozła ofiarnego przypisano niewinnym Arabom.

Odpocznij i pomyśl
A zatem, Polacy do Europy zachodniej jadą wyłącznie po większe pieniądze i stanowią znakomity przykład emigracji ekonomicznej, natomiast uchodźcy z Syrii, Iraku, Libii lub Afganistanu w ogromnej większości uciekają przed śmiercią i są rzetelnymi uciekinierami politycznymi i to jest sedno sprawy aczkolwiek Polacy nie mogą tej elementarnej kwestii pojąc, a to głównie z powodu medialnego prania mózgów i Polskiego kompleksu wyższości rasowej. Człowiek naprawdę w potrzebie gdy osiądzie w Niemczech, Francji gdziekolwiek, w podziękowaniu za schronienie wzbogaci rdzenne społeczeństwa o piękne wartości, natomiast chytry Polak, Ukrainiec wniesie tylko chciwość i egoizm, tym samy zniszczy od wewnątrz tkankę społeczną i jedność. Jestem pewien, że prawie żaden Syryjczyk, Irakijczyk, Libijczyk nie opuścił by swojej ziemi gdyby nie straszliwe wojny w ich krajach ( wojny które zgotowała im Europa pod naciskiem USA ) oni budowali by swoje ojczyzny z całych swoich sił, natomiast Polak choć w kraju nie ma wojny zamiast robić cokolwiek wartościowego dla ojczyzny ( chociażby mówić i pisać prawdę ) woli wyjechać i zarabiać pieniądze na zachodzie. W świetle tego, Polacy jak zwykle ulegają telewizyjnej indoktrynacji i zarzucają Arabom brak patriotyzmu, tchórzostwo i koronne oskarżenie pod ich adresem, że nie bronią swoich ojczyzn, ale zadajcie sobie dość intrygujące pytanie, jakie były powody ucieczki z kraju milionów Polaków na przestrzeni wieków do wielu zakątków świata ? Cywile zawsze uciekali ze swoich ojczyzn z przyczyn ekonomicznych lub wojennych i to jest rzecz naturalna, lecz rzadko kiedy z kraju ucieka cała jego armia.

kampannia wrzesniowaZanim zaczniemy krytykować innych, spójrzmy na samych siebie i wróćmy pamięcią do naszej historii i przypomnijmy sobie co robiła Polska armia we wrześniu 1939 roku ? Tchórze uciekali z Polskim złotem przez Rumunię do Francji i później w Paryżu przy szampanie „dzielni”  Polscy oficerowie i ułani ruchali Francuskie dziwki w burdelach i zgrywali na salonach walecznych patriotów. Poza tym, taka Syria się broni i zwycięża, ich mężczyźni z wielką odwagą walczą o swój kraj, natomiast co może zrobić mała i słaba Libia, Afganistan lub Irak przeciwko największemu mocarstwu świata USA ? Ci ludzie mają do wyboru pewną śmierć lub ucieczkę i wielu wybiera to drugie. Tak więc, nie udawaj Polaku bohatera, bo w razie wojny w Polsce spierdalał byś z ojczyzny podobnie szybko jak w 1939 roku zasrane elity i inteligencja to zrobiły.

Reasumując całym sensem tej naszej Polskiej heroicznej walki o wolność i demokrację był krótkowzroczny koncept walki o większy pieniądz – „ Pełny brzuch ”, ponad ten płytki i przyziemny horyzont Polski naród nie potrafi wzbić swojej świadomości. Dlatego sądzę, że wschodnio Europejska tzw. Słowiańska mentalność jest przeciwieństwem wszystkiego co zachodnio Europejskie społeczeństwa szanują i jest im najbliższe sercu, i prawdziwymi Słowianami są paradoksalnie Niemcy, Francuzi, Holendrzy lub Włosi, bo oni dbają o przyszłość i godne życie swoich dzieci. Niektóre narody bieda uczy zaradności, wzajemnej pomocy, braterstwa i pokory natomiast w Polakach bieda wyzwoliła same złe cechy z chciwością i zawiścią w roli głównej, jak temu zaradzić ? Na dobry start Polska musi usunąć religię z życia politycznego i wrócić do świeckości, ponieważ fanatyczna religijność Polskiego narodu ( podobna w wielu przypadkach do fanatyzmu muzułmańskiego ) niszczy w ludziach wszystko co dobre i szlachetne a przede wszystkim niszczy rozum. Religia i zdrowa świadomość polityczna nawzajem się wyklucza.

Samolot murzyna i kolejka Niemca
Ale wracając do wątku oryginalnego o urlopach, na zakończenie felietonu chcę przedstawić potęgę umysłową człowieka wypoczętego i wolnego na dwóch przykładach filmowych, które bez wątpienia przypadną do gustu mężczyznom, jeden pochodzi z ultra nowoczesnych Niemiec a drugi z Afryki ale tylko pozornie ciemnej i zacofanej.

W Hamburgu hobbiści zbudowali największy na świecie miniaturowy model kolejki, prawdziwy cud amatorskiej inżynierii i zapału technicznego, to z czego Niemcy słyną. Proszę spójrzcie na film, ta precyzja po prostu zachwyca i hipnotyzuje. Długo zastanawiałem się co skłoniło tych ludzi do poświecenia tysięcy godzin w budowę tak misternego arcydzieła technicznego ? Odpowiedz jest nader prozaiczna. Oni potrafili zbudować kolejkę ponieważ mają stabilną pracę, godne zarobki, urlopy, bezpieczeństwo socjalne w razie utraty zdrowia, i oczywiście skromny dach nad głową, inaczej mówiąc oni żyją w społeczeństwie solidarnym i skromnym nakierowanym na dobro ogółu, i tylko takie cechy w państwie powodują rozkwit ludzkiej pasji, inwencji, geniusza który rozbłyska blaskiem tysiąca słońc w postaci tej właśnie miniaturowej kolejki. Większość ludzi posiada podobne zdolności techniczne lub artystyczne, ale one niestety są w nas stłumione, zwykłym brakiem czasu i wyścigiem szczurów za pieniądzem.

Drugi przykład ludzkiego geniusza pochodzi z Afryki i przedstawia człowieka który pomimo biedy i nędzy potrafił zbudować samolot, aczkolwiek nie zdolny do lotu, bo jak widzimy na filmie złamał się w pół już przy samym rozruchu silnika ale nieważne, że samolot wygląda jak kupa złomu i nie lata ponieważ moim zdaniem kluczowym aspektem w tym przypadku jest zapał tego człowieka i sam fakt, że skonstruował tak skomplikowane urządzenie pomimo strasznej nędzy w Afryce, w tym człowieku tkwią niezwykłe zdolności. A zatem, w Europie zachodniej dzięki walce o godne życie ludzie zbudowali nowoczesne państwa, niestety już w Afryce, tylko z powodu grabieży tego kontynentu przez niestety białych ludzi jest ona tak zacofana, albowiem indywidualni murzyni są takimi samymi geniuszami technicznymi jak Niemcy lub Francuzi. No dobra, być może nigdy nie osiągną precyzji Szwajcarskiej lecz murzyńskie zdolności muzyczne i poczucie rytmu są naprawdę doskonałe. Więcej ciekawych informacji na temat ludzkiego geniusza możecie przeczytać w felietonie pt. „Wielki potencjał człowieka” zapraszam.

Jest źle, ale mimo wszystko wierzę w dobre intencje społeczeństw Europy zachodniej i jestem pewien jednego, że gdyby nie ingerencja USA w sprawy Europy, to społeczeństwa zachodnio Europejskie wyperswadowały by na swoich rządach zmianę polityki wobec państw Arabskich i Afryki i zamiast wykorzystywać gospodarczo/ekonomicznie i militarnie te regiony, Europa dały by im narzędzia, edukację, podstawy socjalne i wszyscy mieszkańcy Bliskiego Wschodu i Afryki żyli by szczęśliwie we własnych ojczyznach, a wtedy ich wielka wyzwolona fantazja, zapał i pracowitość wzbogaciła by niesamowicie resztę świata. Pokładam największą nadzieję w narodzie Niemieckim i Skandynawskim ponieważ te narody nigdy w swej historii nie prowadziły tak okrutnej i krwawej polityki kolonialnej wobec Afryki, Bliskiego wschodu i Azji jak Francuzi, Brytyjczycy lub Holendrzy, ale to temat na osobny felieton. Pozdrawiam.

Reklamy

One comment

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s