Biskupizna

Jak bardzo świadomość Polaków jest zniekształcona i jaki zamęt panuje w ich głowach, zaobserwowałem po zachowaniu się mieszkańców regionu Wielkopolski, popularnie zwanego Biskupińskim. Z racji tego, że mieszkam w okolicy i często tam bywam, mogę obiektywnie wydać wyrok o tych ludziach – jest gorzej niż na wojnie i nie ma nawet iskierki nadziei, że świadomość Polaków osiągnie trochę wyższy poziom zrozumienia w jakim gównie siedzą, i to z własnej winy.

mapa_PolskiRegion Biskupiński jest terenem czysto rolniczym, podobno dość wydajnym, w miarę nowoczesnym i ludzie jako tako są zadowoleni, chociaż wiadomo każdy z nich narzeka na brak pieniędzy i oczywiście kłócą się która partia i polityk jest lepszy. Jak sama nazwa mówi ten region ma coś wspólnego z kościołem i faktycznie, jeszcze do 1939 roku cała ziemia, wsie i miasteczka należały do kościoła i Biskupa Poznańskiego, czyli jak za średniowiecznego feudalizmu, rolnicy dzierżawili ziemię od kościoła i obrabiali pola kościelne w zamian za Bóg zapłać. Czasy PRL-u to powiew świeżego powietrza i oczywiście utrata władzy kościelnej nad Polakami i ziemią, a także odbudowa ludzkiej świadomości, lecz kościół nigdy nie zapomniał o tych ziemiach, co jest zrozumiale z punktu widzenia obszarnika, ale zastanawiające i szokujące jest to, że mieszkańcy tych obszarów również nie zapomnieli kto był ich Panem, kto rządził tymi ziemiami i z nostalgią wspominają czasy feudalizmu. Z tego powodu, że lud bogobojny to większość mieszkańców wyraża tego typu absurdalną, kretyńską opinię, że okres władzy kościelnej nad nimi i nad ich ziemią był najwspanialszym okresem historii. Krąży również inna opinia wśród wielu rolników, jeszcze bardziej debilna od tej pierwszej, a mianowicie oni mówią z powagą na twarzach, że wysoki rozwój ich wsi i rolnictwa zawdzięczają sprawnej władzy kościelnej nad ich ziemią, inaczej mówiąc oni tęsknią za batem Pana.

Paradoksalnie cała obecna Wielkopolska, a ten region szczególnie około roku 1038 był epicentrum tzw. „Reakcji Pogańskiej” buntu Słowiańskiego przeciwko władzy kościelnej, i przez następnych 100 lat na tych ziemiach ludzie znowu byli wolni od religii chrześcijańskiej, tym samym od władzy książęcej, nie musieli płacić haraczów kościelnych (dziesięciny) i pańszczyzny. Jedni chwalą kościelno/szlachecki feudalizm i wyzysk, a drudzy uważają, że to Niemcy którzy przez długi czas Wielkopolską rządzili, wdrożyli lepszy system zarządzania, dobrą gospodarność rolniczą i pod adresem Niemców idą z ust tych ludzi same pochwały. Obecnie cała wielkopolska jest zniemczona i zażydzona, stolica Wielkopolski Poznań, w okresie PRL-u silne, przemysłowe miasto z nieistniejącymi już wielkimi zakładami Hipolita Cegielskiego produkującymi silniki okrętowe, przypomina Niemieckie miasto. Poznaniacy w swej chciwości są nawet gotowi zrzec się Polskiego obywatelstwa za 100 euro, i przejąć role gastarbeiterów na swojej własnej, ojczystej ziemi. Poznaniacy nigdy nie byli szczerymi patriotami, oni byli i ciągle są chciwymi skurwielami. Można mieć zrozumiałe pretensje do niektórych Ślązaków za ich zdradę Polski i sympatie pro Niemieckie, lecz moim zdaniem Wielkopolanie są największymi Germanofilami w Polsce.

Jeszcze do niedawna ubolewałem nad losem Polaków i Polek żyjących na pograniczu nędzy, ale stwierdziłem, że Polacy sami sobie ten los zgotowali i jak dzieci za swoje tragiczne położenie wciąż obwiniają innych. Dlatego nie ma sensu emocjonalnie podchodzić do Polskiej rzeczywistości, ponieważ już nic nie jest w stanie podnieść tych ludzi z kolan, mogę być jedynie obserwatorem obnażającym niewygodną prawdę o Narodzie Polskim. Polskość, Słowiańszczyzna, prawdziwa miłość do ziemi już nie istnieje, skończyła się wraz z przyjściem na te ziemie religii chrześcijańskiej, niecałe 1000 lat temu.

Czarna dziura
100_6055_DWracając do Biskpupizny, ciekawe rzeczy będą tu się niedługo działy ze względu na odkrycie wielkich pokładów węgla brunatnego w całym tym regionie, a pod Biskupizną jest go najwięcej. Tak właściwie to już za PRL-u w latach 70-tych odkryto tu węgiel, ale komuniści nie śmiali ruszać z wydobyciem z powodu bezpowrotnego zniszczenia ziemi, wsi, miast a region wybitnie rolniczy, tym bardziej szkoda było niszczyć tysiące gospodarstw. I tak mamy rok 2015 i zaczyna się koniec Biskupizny, ponieważ na tym polu ścierają się wszystkie negatywne cechy Polaków, które zostały skierowane umiejętnie przeciwko nim samym. Bo widzicie, Polska jest kolonią Niemiecką, ziemią przeznaczoną na eksploatację i niedawno wydano zezwolenie na odwierty próbne, co dla mnie oznacza początek wydobycia węgla brunatnego i zamiany tego obszaru w jedna wielką czarną dziurę.

Elektrownie będą produkować z węgla brunatnego energię elektryczną, i zgadnijcie gdzie popłynie prąd ? Do Niemiec, ponieważ oni maja wielki niedobór prądu, pomimo zapewnień o alternatywnych źródłach np. energii solarnej, która w ich warunkach całkowicie się nie sprawdziła, oczywiście energia z Polski będzie bardzo tania, to tym bardziej opłaca się dla Niemców rozwalić region Biskupinski. Wydobycie węgla brunatnego jest o wiele tańsze od wydobycia węgla kamiennego, dlatego likwiduje się w Polsce kopalnie węgla kamiennego, a powoli rozkręca brunatnego. Poza tym koncern energetyczny Konin, należy do Niemców i to oni szukają nowych pokładów w Polsce i znaleźli je na Biskupiznie. Podążacie za mną? Bo to jeszcze nie koniec. Niemcy na jednym ogniu upiekli dwie pieczenie.

Potrzebują energii i ją wkrótce otrzymają z Polski, ale Niemcy nie potrzebują mięsa, zboża, ziemniaków które są jeszcze produkowane w ogromnych ilościach na Biskupiznie, ponieważ Unia Europejska ( Niemcy, Francja ) dosłownie toną w swoim mięsie, zbożu i nie wiedzą co z tymi nadwyżkami zrobić, także likwidacja dużego, konkurencyjnego Polskiego regionu rolniczego i zamiana tej ziemi w kopalnie odkrywkową węgla jest bardzo dobrym dla nich rozwiązaniem. Gdzie w tym wszystkim jest miejsce Polskiego rolnika ? W owej czarnej dziurze ! Ale można jeszcze było powstrzymać tą sytuację i uratować Polskie rolnictwo i ziemię, ponieważ rolnicy mieli ogromną siłę w zjednoczeniu, w Samoobronie z Andrzejem Lepperem na czele. Gwarantuje wam, nie było by wtedy mowy o żadnym węglu i rolnicy mieli by też zapewniony zbyt na swoje płody rolne w Rosji, lecz nagonka medialna na Leppera wystarczyła i miliony rolników Samoobronę porzuciło i zostali  sami z gównem i z krzyżem. Frajerzy będą szukać teraz pomocy wiadomo gdzie, na klęczkach w kościołach. W obliczu tej zagłady umysłowej powie mi ktoś, że Polski rolnik posiada mądrość przodków, mądrość pozyskaną z ciężkiej pracy na roli ? Oni maja sieczkę w głowach !

Nie trudno wywnioskować komu najbardziej zależało na śmierci A. Leppera i zniszczeniu Samoobrony, tym samym silnego Polskiego rolnika. Skorzystał na tym oczywiście Niemiecki przemysł, a także pośrednio zachodnie rolnictwo, i sądzę że Niemieckie służby, lub ich Polscy agenci zamordowali Leppera, ale śmiertelny cios tak naprawdę zadali Lepperowi Polscy rolnicy !

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s