Polski pacjent. Część 3. Ostatnia

Jak już się domyślacie, pretekst wojny pozwolił Ameryce na opanowanie nie tylko militarne prawie całej Europy, ale także na dominacje przemysłowo/ekonomiczną.Tak wiec wszystko co widzimy, ma znamiona wojny, ale nie zbrojnej lecz ekonomicznej i niestety wspomniane Niemcy, Francja dość mocno odczuwają ingerencje USA w ich sprawy, jaskrawo to widać po sankcjach nałożonych na Rosję, do których pod naciskiem USA, Francja i Niemcy się przyłączyły. Armia USA stacjonująca w każdym zakątku świata, głownie w Europie jest także przydatną siłą, ponieważ niektóre nie przekupne kraje jak Libia, Irak, Jugosławia trzeba było demokratycznie zbombardować, i ten strach trzyma mocno za mózgi europejskich przywódców, oni wtedy pójdą na każdy układ z Ameryką. W ten sposób USA eliminuje wielu poważnych eksporterów i konsoliduje zachodni przemysł, finanse, infrastrukturę w swoich rekach.

Niemcy po zniesieniu sankcji będą zmuszeni do ostrej konkurencji z Chińskim przemysłem, który wykorzystał moment i wszedł na rynek maszynowy w Rosji. W świetle tego Rosja kupuje obecnie tańsze i równie dobre urządzenia w Chinach. Niemcy żeby zdobyć ponownie utracony rynek Rosyjski staną przed poważnym dylematem, a mianowicie albo obniżą ceny swoich urządzeń, co w realiach Niemieckich jest wątpliwe, lub pozamykają wiele fabryk u siebie i przeniosą je do Chin. W ten sposób Chiny podwójnie wygrywają a Europa przegrywa na całej linii.

No i wracamy do punktu wyjścia i głównej kwestii. Co dzieli i łączy Amerykę z Rosją oprócz oceanów? Bo przecież geostrategiczna gra toczy się pomiędzy tymi dwoma państwami, natomiast Niemcy, Francja są tylko pionkami, a Polska nie jest warta nawet wspomnienia. Ideologicznie nie ma większych różnic pomiędzy USA a Rosją, komunizm w Rosji nie istnieje a rządzi taki sam kapitalizm jak w USA, Rosjanie też mają porządnie zryte berety gadżetami, coca colą i telewizją jak Amerykanie, na dodatek zaczęli wciskać Rosyjskim dzieciom w szkołach, żydowskie zabobony Prawosławne, no i tak jak w Ameryce, w Rosji aborcja jest w pełni legalna i młode Rosjanki na wzór zachodnich kobiet skrobia i ruchają się na potęgę. A wiec są to atrybuty państwa czysto kapitalistycznego, nastawionego na szybki zysk i szybką gratyfikację. Fakt że w Rosji nie pozwolono pedałom adoptować dzieci, daje duży plus przywódcom Rosyjskim, no i w innych sprawach wprowadzają Rosjanom wolniej zachodnią sodomę, z tego tylko względu wolniej, że Rosja jest kolebką komunizmu i ten fakt powstrzymuje polityków od pełnej i szybkiej prywatyzacji przemysłu, zasobów i likwidacji państwowej infrastruktury socjalnej.

Dzieli Rosję z Ameryką tylko strefa wpływów ekonomicznych, którą Rosja powoli traci chociażby przez wyeliminowanie Ukrainy z jej orbity, tym samym Amerykańska strefa wpływów się zwiększyła o następnych 50 milionów konsumentów łakomych na kredyty, gadżety, GMO, fast food itp. USA liczy się z Rosją wyłącznie ze względu na jej potencjał nuklearny, natomiast ekonomicznie Rosja jest bardzo słaba i coraz bardziej marginalna. Ameryka absolutnie tą wojnę ekonomiczną wygrywa na każdym froncie, razem z Chinami. Chiny z USA żyją w symbiozie ekonomiczno/finansowej, jeden bez drugiego nie może istnieć w obecnej formie. Natomiast wyścig zbrojeń pomiędzy USA, Rosją, Chinami stanowi jak już wspomniałem jedną z najlepszych form dochodów przemysłu tych państw. Strach przed wojną dobrze się spisał w latach tzw. zimnej wojny i jest ciągle podtrzymywany, on stanowi usprawiedliwienie i pretekst dla astronomicznych wydatków na złom, głownie Amerykański ale także Rosyjski. Ideologicznie Chiny również nic nie dzieli z USA, ponieważ komunizm w Chinach skończył się jakieś 50 lat temu, wraz ze śmiercią Mao Zedonga.

Kredyty i finansowanie które Rosja dotychczas zaciągała głownie w bankach europejskich zostały z polecenia USA zablokowane i Europa traci. Rosja zmuszona jest teraz do finansowania inwestycji zadłużając się w bankach Chińskich i znowu Chiny wygrywają kosztem Europy. Podobnie jest z Rosyjskim gazem, którego Europa zachodnia coraz mniej kupuje i Rosja jest zmuszona do sprzedaży gazu do Chin, ale Chiny widząc desperację Rosji z pewnością wytargowały preferencyjnie niskie ceny. Kwestia z Chinami jest bardzo interesująca z innego powodu. Chiny niesamowicie uzależniły się od eksportu plastiku (plazmy, gadżety, pierdoły) na zachód, do Europy i USA, tracąc choć jeden z tych rynków zbytu, nawet europejski, Chiny splajtują w jeden dzień i rewolucja gwarantowana. Wygląda na to, że zadyma z Ukrainą była sprowokowana w Waszyngtonie aby przemysł, finanse USA mogły całkowicie opanować świat i jak na razie wszystko idzie według planu, kosztem oczywiście nas szarych zwykłych ludzi. W całym bilansie zysków i strat USA wygrywa na każdym froncie, Chiny dobrze się trzymają, Rosja cierpi, Europa zachodnia upada, a Polska umarła.

USA zniszczy Rosję i resztę świata ekonomicznie, jest to nieuniknione ponieważ Ameryka z racji swego ledwo 300 letniego istnienia wykształciła swoje społeczeństwo w tępocie umysłowej, a jej system ekonomiczny oparty jest wyłącznie na wyzysku i eksploatacji, według konceptu kapitalistycznego najczystszej wersji. U nich nigdy nie było tradycji współpracy, kooperacji, braterstwa lub równości, nie było prawdziwych powstań, rewolucji i to pozwoliło USA bez tego balastu ideologicznego, stworzyć państwo nastawione pod każdym względem na jedno – na zysk, kosztem własnego społeczeństwa i światowego. Natomiast w Europie od tysięcy lat ludzie w mniejszym lub większym stopniu, jednoczyli się na zasadach równości, braterstwa i w morzu krwi bronili tych wartości, aż do czasów nowożytnych. Próbowano na wszelki sposób podciąć te socjalistyczne tradycje, ale one są w naszej krwi i są dorobkiem naszych przodków.

Z punktu widzenia ekspansji kapitalistycznej USA, Europejska przeszłość, kultura, obyczaje i języki stanowią główną przeszkodę do totalnego zdominowania Europy. Jeżeli uda się Ameryce w pełni narzucić Europie swój styl życia, co jak widać idzie bez większych przeszkód, to za około 5 – 10 lat ten kontynent będzie 51-szym stanem USA i wojnę ekonomiczno-kulturową Ameryka wygra. Innymi słowy, Polak ma zapomnieć o Słowiańszczyźnie i Rosjanin także, Francuz o swoich przodkach Galach, Brytyjczyk o Celtyckiej przeszłości, czyli spłycenie edukacji, historii jest jednym z elementów tej wojny. Religia chrześcijańska też wnosi swoje w zamazywanie Europejskiej historii. Chrześcijaństwo, postacią fantastycznego Jezusa, walczącego o prawa człowieka, wymazało Europejczykom pamięć o swoich realnych, istniejących kilka tysięcy lat temu wielkich bohaterach Narodowych takich jak: Arminiusz, Wercyngetoryks, Spartakus, a innych Europejskich antycznych rewolucjonistów np. Attylę zmieszał z błotem. W Europejskiej świadomości (w Polskiej przede wszystkim) Jezus przejął role tych wielkich ludzi i jest bohaterem. Lecz dla mnie Jezus kojarzy w głównej mierze z uległością, poniżającym klęczeniem i kultem śmierci, nie zwycięstwa. Czyli bardzo negatywną postać nam wylansowano, do której miliardy ludzi się modli i ubóstwia.

Proces zdobywania Europy jest długoterminowym projektem i moim zdaniem USA odniesie pełen sukces bez oddawania strzału, posługując się U.E a także NATO, które są organizacjami niszczącymi dość skutecznie, dorobek kulturowy Narodów Europy. Doskonale rozumiem, że dążenie do prostoty i ścisłości jest wskazane w technice, nauce, filozofii ale całe piękno Europy polega na jej skomplikowanej mieszaninie Narodów, języków, obyczajów, ta różnorodność stworzyła prawdziwą potęgę w każdej dziedzinie nauki, sztuki, techniki, która promieniowała do jeszcze niedawna na cały świat. Lecz teraz Europa umiera i Amerykańska prostota myślowa podbiła umysły Europejczyków.

To jest ten wielki magnes USA – niewyrafinowane, proste myślenie nie wymagające zbyt wiele od mózgu. Tak jak ich szybkie jedzenie (Fast food) tak i polityka, światopogląd, edukacja jest papką bez żadnej głębi i subtelności, a to przyciąga miernoty w miliardach które później rządzą min. w Polsce. Z mojego punktu widzenia, nasz kraj najwięcej stracił swojej starej kultury i obyczajów i najwięcej z całej Europy przejął obyczaje, maniery Amerykańskie. Ale żadnego upadku tego kraju nie przewiduję, bo jak chory pacjent podtrzymywany w wegetacji jest „żyłą złota” dla prywatnych szpitali, tak i cala Polska pod kroplówką „snu Amerykańskiego” będzie istnieć i wegetować jeszcze bardzo długo. Tu już niestety nigdy nie zakwitnie mądrość, Polacy swoimi rękoma (w małym stopniu niestety również moimi) podcięli swoje Słowiańskie korzenie braterstwa, współpracy, i zmienili niegdyś piękną zieloną krainę, w bezduszną żydowską kolonie USA i Watykanu.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s