Powrót do bazy

Biorąc kredyt w poważniejszej kwocie karmisz bestię i stajesz się jej niewolnikiem a wtedy bankierzy i politycy z zupełną swobodą decydują o zarobkach obywateli, obniżając im pensje i dyktując drastycznie gorsze warunki zatrudnienia. Zaciągając pożyczkę człowiek aż do jej całkowitej spłaty jest własnością banku. W skali mikro w ten sposób jednostki pogrążają się w sytuacji bez wyjścia, bo nad nimi wisi zmora utraty pracy i godzą się na każde dyktaty, natomiast w skali makro tą metodą są zniewalane całe narody poprzez świadome zadłużanie państw które przechodzą wtedy na własność wielkich banków światowych, co widzimy po sytuacji Polskiej.

Maksymalne zadłużenie ludzi i państw jest głównym celem demokracji co w dalszej perspektywie przynosi kolosalne korzyści finansjerze ale bezpośrednią i natychmiast odczuwalną pochodną katastrofy zadłużenia kraju są drastycznie spadające zarobki społeczeństwa, coraz to większe ceny podstawowych artykułów.

I podobnie jak ten typowy kredytobiorca godzący się ze swoją sytuacją i żyjący w codziennej trwodze i strachu przed utratą pracy i widma bankructwa z powodu nie spłacenia kredytu, tak i państwa uwiązane samobójczym, niespłacalnym długiem dyktują swoim obywatelom już prawie niewolnicze – feudalne warunki egzystencji. Oprócz narzucania obywatelom surowych warunków zatrudnienia, zmora długu państwowego powoduje likwidację świadczeń socjalnych, całkowitą prywatyzacje służby zdrowia i infrastruktury socjalnej, a także w dalszym stadium katastrofalnego zadłużenia brak funduszy nawet na spłatę samych odsetek, co powoduje konieczność rabunkowej sprzedaży za bezcen głównych dziedzin przemysłu i odsprzedaży a raczej oddawania w obce ręce ziemi. Gdy otworzymy oczy i zrozumiemy powagę tej sytuacji to egzystencja człowieczeństwa staje pod znakiem zapytania.

Nie z głupoty polityków w takiej sytuacji znajduje się większość państw świata, lecz jest to wynik celowego działania skorumpowanych elit politycznych. Niekiedy banki aby przejąć dany kraj uciekają się do drastycznych kroków a mianowicie uderzają najpierw militarnie w naród ale większość państw jest podbijanych zniewalającym kredytem posługując się przekupnymi politykami aby bezkrwawo przejąć na własność kraj. Polska właśnie w ten sposób przekształciła się w prywatną własność finansistów zachodnich, można powiedzieć że obyło się to bez ofiar w przeciwieństwie do Jugosławii, Iraku lub Libii. W tych przykładowych trzech krajach mniej podatni na korupcję przywódcy okazali się zbyt twardym orzechem do zgryzienia i uruchomiono przeciwko nim machinę wojenną Ameryki, co poskutkowało totalnym podbiciem i zniewoleniem finansowym tych państw.
Powyższy opis sytuacji jest dla wielu oczywisty i na pozór każdy normalny człowiek rozumie, że kredyt/pożyczka jest nie potrzebnym balastem ale ulegając zrozumiałej presji życiowej lub też kierując się chorą pogonią za nowymi dobrami materialnymi mnóstwo ludzi zapomina o logice i priorytetach życiowych i wskakuje w ogień zaciągając kredyt na absolutnie nie potrzebne rzeczy.

Niestety życie w dzisiejszym systemie zmusza człowieka do zakupu mieszkań na kredyt, innej opcji po prostu nie ma i znowu widzimy, że świadome decyzje obecnych demokratycznych władz tego kraju z polecenia międzynarodowych bankierów pozbawiły miliony Polaków dostępu do tanich mieszkań budowanych przez państwo jak to miało miejsce za czasów PRL-u, kiedy to przyrost ludności był olbrzymi dzięki masowemu budownictwu bardzo osiągalnych i w miarę komfortowych mieszkań. Perfidnie anty ludzkie działania teraźniejszej finansjery uderzyły w młodych ludzi z podwójną siłą i sprawiły, że młody Polak aby mieć skromny dach nad głowa, żyć godnie i najważniejsze by móc założyć rodzinę musi zadłużyć się w wielu przypadkach na całe życie w banku. Z tego względu wielu dorosłych ludzi rezygnuje z założenia rodzin co w dalszej perspektywie powoduje zapaść demograficzną i powolną agonię Polski.

Sztucznie wykreowany niedostatek mieszkań, pracy i umyślnie tworzone kryzysy finansowe spowodowały skumulowanie się w każdym z nas paraliżującego strachu o dzień jutrzejszy, a także wzbudziły w ludziach całkowitą absencję stabilizacji życiowej która jest bardzo ważna dla normalnego funkcjonowania człowieka, a przede wszystkim stabilne życie umożliwia zakładanie rodzin i normalne ich funkcjonowanie. Rodzina buduje podwaliny każdego narodu lub wspólnoty a nie banki lub jakiś kapitał albo religie!

My lubimy przewidywalność która kojarzy się z bezpieczeństwem i optymizmem, wtedy dopiero jesteśmy szczęśliwi i twórczy, zaś chaos pieniężny który na co dzień nas otacza jest skrajnie paraliżujący, i ograniczający umysłowo gdyż wtedy jesteśmy zmuszeni do walki o przetrwanie następnego dnia,  a inne szersze myśli znikają w ogromie problemów natury finansowej. Właśnie tym jest wielki, przebiegły plan elit kapitałowych ażeby nas blokować umysłowo, abyśmy nigdy nie wzbili oczu i myśli ponad horyzont i nadal grzęźli w stagnacji i nihilizmie pieniężnym. Oni dla nas stworzyli pseudo realia w których nawet miłość jest przeliczana w pieniądz a narodziny dziecka już nie kojarzą się z pięknem ale z katastrofą finansową i mieszkaniową młodej Polskiej rodziny.
Pytam się was młodzi Polacy i Polki: Jest to normalne, że gdy nosicie się z zamiarem poczęcia dziecka nie myślicie wówczas o nadaniu dziecku jakiegoś imienia ale wasze myśli rozbijają się głownie o problemy finansowe, kwestie godnej pracy i brak taniego mieszkania ? Dodajmy do tych trzech problemów świadomy demontaż służby zdrowia i obecna sytuacja całkowicie przekreśla normalne funkcjonowanie człowieka w Polsce i likwiduje nawet marzenie o założeniu rodziny !

Pozwalamy się szantażować zwykłym papierkiem z nadrukowanymi cyferkami ale oni mogą na tyle nas szantażować finansowo na ile MY im pozwalamy i kresu tej akcji skierowanej przeciwko Polakom nie widać. Wyzwolono w Polakach potężną chciwość żydowską, wmówiono ludziom, że nie ma żadnej innej opcji zmiany systemu polityczno/ekonomicznego albowiem własność prywatna, kapitał jest najważniejszym celem życia, natomiast wspólne dobro, sprawiedliwy podział dóbr materialnych i skromne, godne, bezpieczne życie są ideami głupimi, komuszymi, prymitywnymi ! Główną bronią skierowana przeciwko nam jest ich wirtualny pieniądz i dzięki manipulowaniu pieniądzem, zwiększaniu zadłużenia, dopuszczamy się bratobójczych wojen, konfliktów i skaczemy sobie nawzajem do gardeł w walce o papierek bez wartości – czyli jesteśmy skrajnie podzielonym narodem balansującym na krawędzi anihilacji fizycznej. Podobna sytuacja rozgrywa się w większości państw świata, nawet w tych na pozór nowoczesnych i zamożnych. Oni upadają w tym samym tempie co Polska ale z wyższego pułapu tzw. „bogactwa” i odczują niewypłacalność finansową z jeszcze większą siła od nas.

Dlatego aby dać kres tej antyludzkiej sytuacji musimy wrócić do podwalin, do fundamentów zwykłej, godnej egzystencji opartej nie na pieniądzu lecz na miłości do drugiego człowieka i w żadnym wypadku nie możemy pozwolić się zastraszyć jakimś widmem finansowej zagłady bo jest to całkowicie fikcyjny koncept z powodzeniem wykorzystywany na miliardach ludzi, niestety za ich przyzwoleniem. Skrusz swoim umysłem skorupę żydowskiej anty cywilizacji !

Bo gonisz człowieku za gównem które żyd Tobie wskazał, że ma jakąś wartość, zachęca Cię do zaciągania pożyczek na absolutne duperele i  wmawia Ci ślepą wiarę i posłuszeństwo do swojego Boga Mamona. Oni nas potrafią tylko straszyć i niszczyć a nie budować i Ty musisz przejrzeć na oczy, usunąć swoją kataraktę umysłową. Dopóki tego nie zrobisz miecz zagłady wisi nad ludzkością świata, ponieważ żyd przeszedł obecnie do ostatecznego natarcia wykorzystując chciwości i głupotę narodów. Twój wróg będzie bezsilny i zniknie jak bańka mydlana gdy Ty Polaku zrozumiesz, że wszystko jest oparte na strachu a strach ma tylko wielkie oczy.

Strach wyzwala bierność, strach budzi w człowieku prymitywne instynkty  a ludzie zastraszeni godzą się na każde warunki i są łatwi w manipulowaniu. System kapitalistyczny spowodował regres intelektualny społeczeństw, my dosłownie głupiejemy w dawne_dzieje_3przerażającym tępię i tacy ograniczeni ludzie nigdy nie stworzą pięknych dzieł sztuki, genialnych wynalazków i najważniejszy aspekt gonitwy za pieniądzem nie zbudują rodziny. Odebrano nam najcenniejszą rzecz jaką człowiek może posiadać Miłość do drugiego człowieka i zastąpiono ją chorą miłością i uwielbieniem pieniądza, kapitału, giełdy i kursów walut. Odrzuć zbędność i wracaj do bazy Polaku!

P.S.
Szkic Słowiańskiego grodu w Biskupinie umieściłem dla przypomnienia idei braterstwa  i wspólnego dobra. Nasi pogańscy przodkowie żyli przez długie tysiąclecia według tych prawideł. Tej samej wielkości domostwa w grodzie najlepiej ilustrują ideę równości i sprawiedliwości. Każdy Polak któremu owe wartości są bliskie sercu powinien odwiedzić przynajmniej raz w życiu gród Biskupiński. Tam natchnione życie Słowian nadal istnieje. Wspólną siłą wszystkich Polaków dobrej woli możemy odbudować nasz kraj wzorując się  tych pięknych, wiecznych, uniwersalnych zasadach  i  Polska  znowu zakwitnie. Twoją Bazą rodaku musi być dobro człowieka, wtedy nasza Polska Twierdza  będzie niepokonana !

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s