Najciemniej jest przed świtem

Robi się naprawdę nie wesoło w Polsce jak i na całym świecie, ludzkość mimo swojego ciężkiego losu bezrobocia, drożyzny, wojen, konfliktów itd. nie ma oparcia w żadnej partii lub systemie politycznym, a już na pewno nie można polegać na religiach. Polityczny Status quo został zapieczętowany gdy Związek Radziecki się rozpadł i zniknął system komunistyczny który mimo swoich braków, pewnych niedociągnięć był jedyną opcją i alternatywą wobec zalewającego świat kapitalizmu.
No i obecnie jesteśmy bombardowani 24h na dobę cynicznymi wiadomościami o ZSRR i rewolucji październikowej, obraz tamtego okresu i odbudowy Rosji z państwa prymitywnego, feudalnego, carskiego w potęgę światową  o niesamowitej myśli technicznej jest zohydzony i każdy z nas w mniejszym czy większym stopniu jest skażony wstrętem do idei komunistycznej bo jednak same zdjęcia w felietonach, filmach, mediach internetowych wystarczą by masy ludzkie zrazić śmiertelnie do ostatniej i jedynej nadziei na poprawę losu miliardów ludzi globu ziemskiego.

Tak więc mimo obecnych na pozór zróżnicowanych partii politycznych nie ma w świecie żadnej  która by chociaż w małym stopniu przyznała rację, że komunizm czyli wspólne dobro, równość, brak wyzysku jest możliwy do wprowadzenia teraz w życie. Wielu wskaże w tym momencie na Chiny i powie, że one są komunistyczne ale przecież jak już nieraz pisałem i nie trzeba być geniuszem by dostrzec mały/wielki problem z Chinami komunistycznymi. Komunizm w Chińskim wydaniu jest kompletnym nieporozumieniem on jest iluzją i teatrem dla mas ponieważ nie możliwa w idei komunistycznej jest obecność miliarderów, ultra bogaczy gdy reszta żyje z niewolniczej pracy – gdzie w Chinach jakaś równość lub względna proporcja w zarobkach a jest to fundament myśli komunistycznej ? Chińczycy w swoich sercach i świadomości są bardziej kapitalistyczni aniżeli nawet Amerykanie i mam zero zaufania wobec Chin jako  nadziei, że komunizm gdzieś na świecie przetrwał i że Chiny wraz z Rosją, Indiami , Brazylia, RPA stanowią obecnie alternatywę, bufor wobec hegemonii USA i zachodu.

Siedzimy głęboko po uszy w rynsztoku beznadziei i to głównie z naszej indywidualnej naiwności, braku edukacji a przede wszystkim chciwości, i jeżeli chcemy obwiniać kogoś za stan Polskiej gospodarki, edukacji, służby zdrowia i polityki to najpierw popatrzmy na siebie bo w nas tkwi sedno problemu. Mądre jest powiedzenie „ Jaki naród takie przywództwo”.

Lubimy zwalać winę za wszystko co złe na żydów, na Rosjan inni natomiast na USA, Niemcy, Izrael a media umiejętnie sterują naszymi emocjami i zawładnęli naszymi umysłami, na przykładzie komunizmu widać uderzająco jak mało wiemy i jak niewiele trzeba aby kompletnie demonizować  ZSRR i lata PRL-u w Polsce.
Czasem myślę, że dorośli Polacy w charakterze zamienili się w dzieci albowiem takie farmazony wygłaszają niejednokrotnie dorośli niby wykształceni ludzie, że tylko dzieci potrafią w swojej prostocie dorosłych przewyższyć. Nie przebijesz się do ich umysłów już nawet z małą pochwałą lat PRL-u,  a wielu Polaków ma doświadczenie z tego okresu i na własne oczy widziało jak wiele wtedy Polska osiągnęła, przede wszystkim w sferze socjalnej i zatrudnieniu.  Jak dziecku wystarczy dorosłemu Polakowi pokazać w TV kolejkę przed sklepem w czasach stanu wojennego 1981 r i polecą z ust większości największe obelgi, kalumnie, plucie pianą pod adresem PRL i Polski sprawiedliwej.

Zakotwiczono masom świata w umysłach jedną słuszną prawdę, że największą wartością i ideologią ziemską jest już kapitalizm i w następstwie tego żadne inne wytłumaczenie nie poskutkuje. Po prostu społeczeństwa państw świata w tej chwili są całkowicie mentalnie zmienione w posłuszną, tanią siłę roboczą. W tym momencie wielu z nas rozpocznie swoje przemyślenia i na pierwszy rzut pójdą żydzi i odpowiedzialność tej grupy ludzi za zło.  Ale ja się spytam co oni by znaczyli bez waszej biernej i odrętwiałej mentalnie postawy ?  To prawda – oni są pasożytem światowymi, władają umiejętnie pieniądzem i po mistrzowsku prowadzą walkę utrzymując cywilizacje w duchu kapitalistycznej apatii ale nie wstyd nam, że mały procent ludzi potrafi z taką łatwością manipulować miliardami istnień ? Wstydem jest by  ich infantylnie głupie informacje medialne i religijne  potrafiły przerobić dorosłych w posłuszne cyborgi nie widzące, że  jest inna opcja  i  bez wielkiego trudu  już jutro możemy dramatycznie poprawić los ludziom świata i żydowska bańka pęknie.

Niestety póki co myśl żydowska i świadomość śmiertelnie nas wszystkich zaraziła – staliśmy się żydami na ich podobieństwo a żydem być to nie atrybuty zewnętrzne ale cechy umysłu. Z Polakiem obecnie rozmawia się jak z pejsowatym, wszędzie tylko widzi interes, pieniądz , zysk i profit i ciągle ma w głowie myśl przewodnią, że życie w kapitalizmie mimo obecnej biedy, nędzy jest piękne bo już jutro mogę być równie bogaty jak to pokazuja w TV,  i Ty naiwniaku brniesz dalej w tym bagnie ale nadzieja jest, że sen amerykański ziści się lada dzień… Obudź się ze snu Polaku.

Aby osiągnąć sprawiedliwość i równość, zlikwidować bezrobocie i nędzę społeczną wystarczy zrzucić z siebie ugruntowany balast, że pieniądz, wolny rynek(kapitalizm) i demokracja są niezastąpione i bez tych „wartości” świat zamieni się w anarchie i jeden wielki plac bitwy.

Nie widzimy  obecnego, kompletnego chaosu światowego?   Przecież  w demokracjach jesteśmy poddawani na skalę globalną konfliktami, wojnami , bałaganem niesamowitym a wszystko w celu zwiększenia zysku dla garstki kosztem życia narodów świata. Powiedzieli i wbili nam w głowy, że trzeba być konkurencyjnym w interesach, w życiu osobistym i indywidualność jest Twoim wielkim atrybutem  a to skutkuje  totalną atomizacją społeczeństw kosztem ogółu, nawet kosztem Twoich sąsiadów i członków rodziny. Takim społeczeństwem można wtedy łatwo manipulować co widzimy w Polsce gdzie ogół Polaków przywykł do swojego ciężkiego losu i nie widzi innego wyjścia, ale na horyzoncie ma kolorowy widok ekranu TV i to go trzyma przy życiu .

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s