Co dalej z Donieckiem ?

Gdy myślami jestem w Doniecku staram się być optymistyczny pod względem wytrwałości i determinacji mieszkańców tych rejonów w walce z Kijowem i ciągle jestem przekonany, że cały region Donbasu za jakiś czas osiągnie niepodległość a być może nawet przyłączy się do Rosji. Ale na razie są to tylko mrzonki i jestem pesymistyczny a raczej pragmatyczny ponieważ nie możemy zapomnieć, że taki Donieck jest wielkim milionowym, nowoczesnym Europejskim miastem a mieszkańcy w dużej mierze już za czasów ZSRR byli jako pierwsi w całym ZSRR mocno zarażeni wirusem zachodnim.

Ukraina  miała najwyższy standard życia w całym ZSRR nawet ludzie z Leningradu i Moskwy  zazdrościli  Ukrainie wysokiego rozwoju i moim zdaniem tą sprawę sprytnie wykorzystał obecnie zachód aby trwale wbić klin pomiędzy Rosję a Ukrainę i Ukraińców całkowicie przyciągnąć na swoja stronę nawet mieszkańców Doniecka i Ługańska.
Siła zachodu nie leży w jego sile militarnej ale w niewiarygodnej potędze zachodniego marketingu i reklamy, to jest ich numer 1 lep na ludzi całego globu, ta miękka siła już od kilkuset lat jest testowana na wielu narodach świata i doprowadzono ją do perfekcji ostatnimi laty np. w Polsce, każdy z nas Ty czy ja w dużej mierze mamy w sobie tego wirusa.

W Doniecku siły pro Rosyjskie toczą obecnie bardzo trudna walkę w utrzymaniu spójności tego regionu w walce z Kijowem. Militarnie dadzą sobie radą ponieważ pokazali jakimi świetnymi są bojownikami ale piętą achillesową rebeliantów są właśnie te miliony ludzi śmiertelnie już zarażonych wirusem zachodu począwszy od młodych a skończywszy na emerytach, rencistach którzy w dużej mierze niestety są po stronie zachodu – oni się sprzedali.

Wiele się mówi że tzw. „Dziadek Mróz” wykończy rząd Kijowski i jego oddziały stacjonujące niedaleko Doniecka i Ługańska ale mróz, głód, brak prądu ciepła, brak emerytur na chleb wykończy niestety najpierw ludzi z Doniecka i wprowadzi tam taki ferment społeczny, że Donieck bez wystrzału sam powróci w ręce Kijowa i rebelianci nic na to nie poradzą.

Zachodnia część Ukrainy oczywiście też odczuwa braki w cieple, ekonomia się wali etc.  ale nie do tego samego stopnia co wschód. Zachodnia  Ukraina jest podtrzymywany przy życiu przez naiwnych Polskich podatników i z wielkim powodzeniem marketing zachodni miesza ludziom w głowach na swoją korzyść. Potężna siła „snu amerykańskiego” wystarczy obecnie by zniewolić całe narody. Podam tylko jeden przykład amerykanizacji Ukrainy a mianowicie zauważcie, że gdy Ukraińcy odśpiewują obecnie swój hymn narodowy to na wzór amerykański kładą rękę na sercu, podobnie robią pro – amerykańscy Gruzini.

Parę dni temu rząd Poroszenki właśnie wstrzymał wypłaty emerytur i świadczeń socjalnych dla Donbasu i jak by nie lubić Poroszenki trzeba przyznać,  że to jest dobry ruch by odbić Donieck z rąk rebeliantów bez konieczności walki zbrojnej. Trzeba sobie uzmysłowić jedno a mianowicie, Donieck nie jest jakąś twierdzą ogrodzoną murami lecz całkowicie otwartym miastem i władze Kijowskie wraz ze swoimi amerykańskimi, niemieckimi doradcami, dywersantami, organizacjami pozarządowymi, agentami mają tam wolne pole popisu i prowadzą bezustanną walkę o władzę nad umysłami mieszkańców Doniecka i ta walkę Kijów wygrywa a teraz gdy zabraknie pieniędzy na chleb jak myślicie gdzie emeryci lub młodzi się zwrócą o pomoc ? pójdą na kolanach do Ameryki i Niemców.

Kijów  zwykłymi banałami i sloganami  dał ludziom do zrozumienia, że za całą sytuację odpowiedzialni są rebelianci – terroryści którzy sieją śmierć i zniszczenie i kradną pieniądze przeznaczone na świadczenia – to wystarczy i wiele osób połknie tą propagandę. No i oczywiście za wszystkim stoi zły Putin a nie zapomnijmy, że cała Ukraina jest zalewana 24/ na dobę wyuzdaną, kolorową skrajnie antyrosyjską propagandą telewizyjną. Obraz działa na naiwnych ludzi najlepiej.

Rebelianci są solą ziemi – twardymi patriotycznymi ludźmi, są dobrze wyszkoleni z dobrym sprzętem i na pewno Rosja rożnymi kanałami dostarcza im broń i amunicję inaczej dawno by już przestali istnieć lecz oni stanowią może 5 % ludności ale co zrobić z milionową rzeszą głodnych, zamarzniętych, bezrobotnych i często chorych ludzi ? Ukraińcy w swojej desperacji pójdą tam gdzie usłyszą obietnice a w tym Kijów jest najlepszy. Zachód obudził w ludziach  głód nie tylko fizyczny ale głód na zachodni styl życia który odebrali im …..pro Rosyjscy Rebelianci ( tak na pewno myśli ogół cywili ). Rebelianci nie porzucą idei wolności, choć nawet wśród nich byli bardzo niepewni ludzie pokroju Striełkowa – monarchisty, natomiast miliony zwykłych ludzi już są w dużej mierze w kieszeni Kijowa.

Trywialny ale istotny przykład mogę wam podać na poparcie mojej tezy: Spróbuj zakazać teraz młodej dziewczynie/kobiecie używania iphona, spróbuj swojej starszej matce wyłączyć telewizor by nie mogla zobaczyć serialu.  Bez tego narkotyku żyją właśnie obecnie miliony w Doniecku i cierpią wielki katusze wewnętrzne bo ich cel codziennego życia zniknął. Nie dosyć  że wojna odebrała ludziom prace, domostwa to odebrała też rzeczy błahe ale one stanowią podstawę zachodniej „Miękkiej Siły”  Ten głód został im odebrany poprzez zamieszanie zbrojne, rozwaloną infrastrukturę i przede wszystkim za pomocą umiejętnego użycia propagandy przez  Kijów.

Tak więc rebelianci i władze Donbasu maja ciężki orzech do zgryzienia natomiast władze Rosji sądzę  już dawno doszły do wniosku że myśl o aneksji Donbasu jest ideą z góry skazaną na niepowodzenie a to z tego prozaicznego powodu, że te miliony wschodnich Ukraińców (Rosjan) mimo  powiązań etnicznych, językowych są już grupą ludzi nie do uratowania ze względu na ich pro zachodnią świadomość. Sentyment w polityce jest najgorszym doradcą a  Putin, Ławrow, Szojgu i inni wytrawni politycy są tego bardzo  świadomi. Czyli  Rosji nie jest potrzebna Ukraina ponieważ Europa zachodnia  zbyt wiele złej krwi wszczepiła w Ukraińców a gniazda os nikt o zdrowych zmysłach nie rusza –  sprawa zamknięta.

Czasy gdy Rosja wszystkim na około bezinteresownie pomagała lub wyzwalała tracąc miliony swych obywateli trzeba na zawsze zakończyć i przejść do polityki nastawionej na utrzymaniu wielkiej Rosji w całości a Rosja ma spore problemy na polu etnicznym i z tego względu Rosji nie są potrzebne perypetie z kilkudziesięcioma milionami nowych obywateli siejących niezadowolenie, mających wygórowane zachcianki a są nimi właśnie mieszkańcy Donbasu nie mówiąc już o Kijowie i reszcie zachodniej Ukrainy.

Z powyższym wątkiem mam bardzo ważną informacje dla co niektórych Polaków – Rusofobów: Nie liczcie już nigdy  na ponowne wyzwolenie naszego kraju przez Rosję, tym razem Rosja w drodze na Berlin by pokonać faszystów/syjonistów puści desant Bałtykiem byle jak najdalej od Polskich szumowin ( to samo zrobili z rurą nord- stream)
A pompatyczne Polskie ostrzeżenia jakoby Rosja chciała lada dzień okupować Bogobojną, niewinną Polskę ? Mocne zioła musicie jarać lub kler wam heroinę dodaje do opłatków że później majaczycie . Potrzebne Rosji 30 milionów zażydzonych, katolickich bufonów a potem wieczne problemy i ferment ? Rosja ma dość swoich folksdojczów i ręce pełne z nimi – Dotarło do tych waszych pustych globusów?

Wracając do Ukrainy. Marzeniem zachodu była potencjalna inwazja  Rosji na całą Ukrainę i na różne sposoby zachód próbował Rosję pchnąć do ataku a największą i kulminacyjną  była podstępna prowokacja z Malezyjskim samolotem koło Doniecka 17 lipca. To był obok wydarzeń 9/11 szantaż stulecia na którego temat nie powiedziano ostatniego słowa.

14515419567_3c8bdc72ef_o

Czysty przypadek albo celowe działanie? Rzeczy osobiste pasażerów Malezyjskiego samolotu MH 17 rozrzucone na miejscu katastrofy pod Grabowem na Ukrainie (Obwód  Doniecki)

Katastrofa lub jak ktoś woli zestrzelenie moim zdaniem prawie poskutkowało i Rosja była wtedy o mały włos od ataku lecz zimna krew Rosyjskiego rządu przechyliła szale i nie doszło do interwencji.  Akcja z samolotem moim zdaniem jest robotą CIA i podłożenie bomby na pokładzie samolotu miało podjudzić Rosję do ataku a oprócz tego Waszyngton pokazał Putinowi i Rosjanom co ich czeka. Zachód nie liczy się z życiem swoich obywateli i jak mafia by zastraszyć ofiarę wysłał przeciwnikowi tzw. ”pocałunek śmierci „ zostawiając na miejscu zbrodni nawet wizytówkę swojej roboty. Sprawa z samolotem MH 17 ma także inny wymiar, drugie dno bo nie zapomnijmy o pierwszym Malezyjskim samolocie MH 370 który przepadł 08 marca 2014 ! (Amerykańscy naukowcy potrafią podobno odnaleźć w ogromie kosmosu oddaloną o 100 miliardów lat świetlnych planetę a wielki Boeing 777 im tu na ziemi się ulotnił?)

Przeciętni Rosjanie są za przejęciem Donbasu co jest zrozumiałe ale pragmatyczny rząd Rosji na to moim zdaniem nie pójdzie z przyczyn o których pisałem wcześniej ale też z przesłanek militarnych. Bo inwazja Rosji na Ukrainę otworzyła by puszkę Pandory-krwawą rzeź bratobójczą jakiej świat nie widział a to dało by pretekst Waszyngtonowi na całkowitą aneksje militarną Ukrainy.
Oprócz przerwania więzów braterskich ze swoimi ludźmi w Donbasie co jest bardzo smutne Rosja nic więcej nie straciła w tej całej zadymie Ukraińskiej , choć i tu sprawy mogą się potoczyć w całkiem nieoczekiwanym kierunku np. znowu jakaś potężna prowokacja zachodu by zwabić Rosję w Kijowskie gniazdo os ? Chodzą pogłoski o przygotowaniach do prowokacji z użyciem ładunków nuklearnych, kto wie? Po oszołomach Polsko – Ukraińskich wszystkiego można się spodziewać.

Rosja zyskała z awantury o Ukrainę perłę Morza Czarnego Krym i to jest powód wściekłości USA, ujadania kundlów Polski, Niemiec i reszty zachodniego ścierwa. Gdy masz Krym kontrolujesz morze Czarne, Bliski wschód, i rzeczą oczywistą było że Putin musi ponownie przyłączyć Krym do Rosji. Nie wyobrażam sobie żeby ultra strategiczny Krym miał się zamienić w wielką bazę NATO a po mieście Bohaterze Sewastopolu maszerowali by Amerykańscy, Niemieccy, Angielscy, Francuscy zbrodniarze wojenni.

A teraz Kijów niech buduje mur i zasieki na granicy Rosyjskiej bynajmniej żadna V kolumna, dywersanci, malkontenci, banderowcy nie będą zaśmiecać Rosji. Będą zaśmiecać Europe zachodnią a przede wszystkim Polskę.

Reklamy

2 comments

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s