Osieczna, jezioro Łoniewskie

Dla wszystkich zainteresowanych Słowiaństwem i pozostałościami archeologicznymi po naszych pogańskich przodkach mam bardzo ciekawą historię z moich okolic.
Osieczna jest małym miasteczkiem w Wielkopolsce leżącym nad północnym brzegiem jeziora Łoniewskiego.Wokół jeziora teren jest dość pofałdowany, są lekkie wzgórza a południowa strona jeziora  jest zalesiona – bardzo ładne tereny.

Setki a na pewno tysiące lat temu powierzchnia jeziora była według mojej opinii znacznie większa co widać po  rozlewiskach i bagnach przy brzegach jeziora i z tego względu na jeziorze znajdowały się  co najmniej dwie wysepki a obecnie stanowią one cyple wysunięte w jezioro.

Przechwytywanie (3)

Na jednym z tych półwyspów zaznaczonych czerwoną strzałką jakiś czas temu prawdopodobnie za czasów PRL-u odkryto ślady prehistorycznej jak się później okazało Słowiańskiej pozostałości zabudowań. Niektórzy przypuszczają, że była to osada obronna Słowian ale według mnie jest ona zbyt mała na gród ponieważ średnica jej wynosi maksymalnie 40 metrów. Sądzę, że w tym miejscu istniała świątynia Słowiańska. Sam cypel góruje nad taflą jeziora jakieś 10 metrów. Z bliska faktycznie można przypuszcza, że jest to gród obronny bo są wały ziemne a w środku płaskie wklęśniecie, myślę  jednak iż  jest to Słowiańska świątynia ku czci Bogów   inaczej Chram.

1(1)

Moje przypuszczenia pokrywają się z prawdą ponieważ będąc w tym miejscu napotkałem rolnika który zajmuje się koszeniem trawy w tym rejonie i powiedział mi parę arcyciekawych rzeczy a mianowicie: Kiedyś przeprowadzano małe prace archeologiczne i stwierdzono, że pod obecnymi wałami ziemnymi znajdują się głazy a w środku leżą wielkie bele drewniane. W tym momencie zapaliła mi się lampka w głowie i połączyłem te fakty w jedno i moja konkluzja jest taka:
Osady obronne Słowian budowano raczej  z pali drewnianych nie z kamieni.
W pradawnych czasach obecny cypel był małą wysepką. Nasi Słowiańscy przodkowie z jakiś tajemniczych powodów wybrali to miejsce na świątynie, zbudowali wały kamienne a w środku postawili totemy Bogów Słowiańskich ( Peruna, Światowida, Swaroga, Mokosz, Lady i inne)
Tak więc leżące obecnie pod grubą warstwą ziemi bele są w 99% totemami Bogów Słowiańskich a widok z półwyspu jest przepiękny i rzeczywiście miejsce ma jakąś wielką mistyczną moc w sobie.

A teraz chcę napisać najważniejszą, kluczową dla całej sprawy rzecz jaką dowiedziałem się od owego rolnika. Na północnej stronie jeziora leży malownicze dość stare i bogate w historie miasteczko Osieczna. W miesicie znajduje się zakon Franciszkanów zaznaczony na mapie satelitarnej żółtą strzałką. Jestem bezkompromisowym wrogiem kościoła judaizmu, jestem poganinem, Słowianinem z krwi i kości ale nie dałem tego poznać po sobie, więc udawałem wiernego katolika i wypytywałem gościa o sprawy związane z tym miejscem i ogólnie z religią.

Rolnik okazał się oczywiście nawiedzonym katolikiem i przy okazji tej rozmowy powiedział, że w pobliskiej wsi spaliła się w tajemniczy sposób figurka Maryi…(rzecz ciekawa w samej sobie).
Wracając do sprawy zapytałem do kogo należy ten skrawek ziemi z pozostałościami Słowiańskimi ? Jak już na pewno wielu z was zaczyna przypuszczać otrzymałem odpowiedz, że to miejsce należy do zakonu Franciszkanów z pobliskiej Osiecznej – kościół położył swoją łapę na tym małym odludnym kawałku ziemi pod drugiej stronie jeziora, z dala od miasta a jest wokół jeziora tyle wolnych obszarów lecz nie, kościół upatrzył sobie to właśnie miejsce.
Dlaczego? Odpowiedz prosta, Kościół nigdy dopóki jest właścicielem nie pozwoli nikomu, żadnej organizacji dokonywać jakichkolwiek  wykopalisk archeologicznych ponieważ odkrycia mogły by naruszyć dotychczasową celowo zakłamaną wiedzę o Słowianach. Odkrycia mogły by zwiększyć zainteresowania Polaków Słowiaństwem/pogaństwem. Wykopaliska podważyły by rolę kościoła w Polsce i kościół  stracił by następnych wiernych a przede wszystkim ( to już moja hipoteza) odkryto by ślady grabieży, ludobójstwa której dokonał na okolicznej populacji, na ich osadach i świętych miejscach kościół katolicki.

Doszedłem do tej ostatniej konkluzji po wzmiance rolnika, że podczas małych wykopalisk zauważono  ślady nadpalenia  bel dębowych,  tak wiec przypuszczam, że gdy chrześcijaństwo zbrojnie mieczem nawracało Słowian w tym rejonie, niektóre osady twardo się broniły  i  zostały poddane przez kościół masowemu ludobójstwu a pogańskie świątynie spalone przez  księży, zakonników. Na pewno doświadczony archeolog mógł by wiele ciekawych rzeczy odnaleźć w tym miejscu rzucających całkowicie inne światło na życie, obyczaje, kulturę naszych Słowiańskich przodków. Niestety jest to na razie nie możliwe i możemy tylko spekulować o historii Słowian przy brzegu jeziora Łoniewskiego.
Boje się jednego iż kościół może ten półwysep zniszczyć stawiając tam  kościół a przy okazji budowy całkowicie usunąć pozostałości pod wałami i następne miejsce naszych pogańskich przodków zostanie zlikwidowane.

Jeszcze parę ważnych spraw :
W pobliżu półwyspu znajduje się mała wioska Grodzisko i jak etymologia słowa mówi oznacza to gród, osadę. Czyli Grodzisko było Słowiańską osadą a półwysep miejscem ich kultu .
Rzut kamieniem od półwyspu znajduje się też wioska Łoniewo i nazwa jeziora ma tą samą nazwę, więc co oznacza to słowo ? łono inaczej kolebka , zalążek, pramatka, miejsce narodzin.
Aż w końcu nazwa miasteczka Osieczna – albo oznaczające Ość pozostałości po rybach lub też Oś czyli centrum, zalążek, źródło, miejsce z którego rozchodzą się promienie.

Przechwytywanie

Na zakończenie dodam, że wokół jeziora a nawet dziesiątki kilometrów dalej co rusz odnajdywane są ślady Słowiańskich osad. W Bruszczewie około 30 km na północny zachód odkryto i odkopano gród Słowian jak mówią naukowcy 2000 tys lat starszy od Biskupina. Natomiast na zachód od Kościana  w pobliżu łęk Wielkich  znajdują się podobno ostatnie  na ziemiach Polskich  trzy kurhany potocznie zwanych Wielkopolskimi piramidami. Było ich w tej okolicy zdaje się 15-ście lecz Niemcy zburzyli je gdy budowali linię kolejową podczas zaboru Pruskiego .

Pozdrawiam. Sława Słowianom.

Reklamy

8 comments

 1. Szukałem w sieci bardziej szczegółowych informacji na temat znalezisk archeologicznych na półwyspie. Niestety niewiele znalazłem:
  http://osieczna.pl/asp/pl_start.asp?typ=14&menu=69&strona=1
  Na stronie miasta i gminy mowa jest tylko o jakichś skorupach. Myślę, że dobrze byłoby popytać w muzeum archeologicznym w Poznaniu. Tam mogą mieć więcej szczegółów o pracach archeologicznych w czasach PRL

  Nie przypuszczam, aby na półwyspie przechowały się posągi słowiańskich bogów. Mściwi jahwiści zawsze je palili. Myślę też, że jeśli doszło tam do masakry, to ślady zbrodni zostały już dawno zatarte. Dokąd klasztor trzyma łapę na półwyspie nie ma możliwości aby prace archeologiczne wznowić. A dokąd nie zostaną one wznowione skazani jesteśmy tylko na domysły.
  Nazwa Grodzisko raczej nie pozostawia wątpliwości co do jej etymologii. Pozostałe nazwy można tłumaczyć na różne sposoby.

  Ciekawa jest sprawa kurhanów wielkopolskich o których jest znacznie więcej informacji i znalezisk archeologicznych. Wiki podaje że „Wszystkie wyroby jakie odnaleziono w grobach prezentowały jak na ówczesne czasy bardzo wysoki poziom wykonania, co może świadczyć o znacznym rozwoju technicznym ludu, który wybudował kurhany.”
  http://pl.wikipedia.org/wiki/Wielkopolskie_piramidy
  Także niemiecki Spiegel pisał o wysokim poziomie rzemiosła Słowian Połabskich:
  http://opolczykpl.wordpress.com/2012/08/09/niemiecki-spiegel-o-slowianach-polabskich/
  A to zadaje kłam propagandzie katolickiej mówiącej że Słowianie przed tzw. „chrztem Polski” (wyssanym z palca) byli prymitywnymi barbarzyńcami żyjącymi w lesie.

  Polubione przez 1 osoba

  1. „Mściwi jahwiści zawsze je palili. Myślę też, że jeśli doszło tam do masakry, to ślady zbrodni zostały już dawno zatarte. ” – brak dowodów dowodem?

   „Ciekawa jest sprawa kurhanów wielkopolskich o których jest znacznie więcej informacji i znalezisk archeologicznych.” – tych kurhanów nie postawili Słowianie.

   „A to zadaje kłam propagandzie katolickiej mówiącej że Słowianie przed tzw. „chrztem Polski” (wyssanym z palca) byli prymitywnymi barbarzyńcami żyjącymi w lesie.” – Twoje wywody potwierdzają, że raczej tak jest, skoro uznajesz konstrukcje sprzed naszej ery za dzieło Słowian.

   Polubienie

 2. ale czad, baaaardzo dziękuję za info!!!! właśnie jadę tam z córką na długi weekend!!!! czad!! p.s. wielki przeciwnik kk, szanujący swoje korzenie 🙂

  Polubienie

 3. Hahaha, zero dowodów na potwierdzenie teorii, branie na poważnie wywodów rolnika, do tego bujna fantazja autora „wroga kościoła judaizmu” – najgłupsze określenie, jakie ostatnio widziałem.

  ” W Bruszczewie około 30 km na północny zachód odkryto i odkopano gród Słowian jak mówią naukowcy 2000 tys lat starszy od Biskupina. ” – co za bzdura, większość naukowców to allochtoniści. Nawet Biskupin nie był słowiański.

  „Nie przypuszczam, aby na półwyspie przechowały się posągi słowiańskich bogów. Mściwi jahwiści zawsze je palili. Myślę też, że jeśli doszło tam do masakry, to ślady zbrodni zostały już dawno zatarte.” – brak dowodów dowodem?

  „Ciekawa jest sprawa kurhanów wielkopolskich o których jest znacznie więcej informacji i znalezisk archeologicznych.” – tylko że wielkopolskie kurhany nie zostały zbudowane przez Słowian.

  „A to zadaje kłam propagandzie katolickiej mówiącej że Słowianie przed tzw. „chrztem Polski” (wyssanym z palca) byli prymitywnymi barbarzyńcami żyjącymi w lesie.” – na razie to ty rozsiewasz propagandę wyssaną z palca. I tak, w porównaniu z Skandynawami, czy wcześniej żyjącymi na tych terenach Celtach, czy Gotach, Słowianie byli prymitywni.

  Powodzenia w dalszym życiu w fantazjach.

  Polubione przez 1 osoba

 4. Jest to gród obronny lub refugialny na co wskazuje ten cytat „że pod obecnymi wałami ziemnymi znajdują się głazy a w środku leżą wielkie bele drewniane.” co znaczy, że są to wały o konstrukcji hakowej typowe dla Słowian, w Wielkopolsce w X wieku n.e, a na Morawach w IX n.e. O obronnej funkcji grodu świadczy też jego położenie. „(…)podczas małych wykopalisk zauważono ślady nadpalenia bel dębowych”, to bynajmniej nie znaczy, że gród został spalony przez chrześcijan, bo pierwsze poważne organizacje kościelne w Polsce to XII/XIII wiek, w X wieku chrześcijaństwo było tylko religią elit, o czym świadczy fakt, że Mieszko I nie prowadził chrystianizacji, nie budował kościołów i nie zakazał pochówku ciałopalnego, który był wtedy niezgodny z religią chrześcijańską. Odległości między dzisiejszymi miejscowosciami też nie wspierają teorii o świątyni, we wczesnym średniowieczu grody były oddalone od siebie o jakies 3-5 km, w zaleznosci od terenu. Co do piramid i osad Słowian starszych od Biskupina – w epoce brązu i wczesnej epoce żelaza nie możemy mówić o Słowianach, po pierwsze dlatego, że kultura łużycka ma genezę italską i jest częścią kultur pól popielnicowych a po drugie, grobowce w wielkopolsce, należące do kultury unietyckiej są środkowo europejską gałęzią kultur śródziemnomorskich epoki brązu.

  Polubione przez 1 osoba

 5. Nieźle dałeś czadu, człowieku. Rolnika tam spotkałeś, czy wymyśliłeś?
  Otóż w tym miejscu prace wykopaliskowe prowadzono wielokrotnie. Ostatnie na przełomie wieków, koniec lat 90′ ubiegłego wieku. Badano również dno jeziora, gdyż podobno są tam ślady kamiennej drogi.
  Ponowne wykopaliska związane były z przypuszczeniem, iż mógł w grodzie gościć w roku 1000, rzymski cesarz Otton III, który pielgrzymował do grobu świętego Wojciecha w Gnieźnie. W historii znane też jako zjazd gnieźnieński, podczas którego Gniezno zostało metropolią, polskiej organizacji kościelnej.
  Efektów wykopalisk nie znam, ale mam zdjęcia z prowadzonych prac. Rzeczywiście na sporej głębokości, znajdowały się wielkie dębowe bale.
  To raz. A dwa do XIX wieku stała tam drewniana kapliczka, którą przeniesiono do pobliskiej wsi Świerczyna. Kapliczka stała na cmentarzu, do końca lat 90′, do czasu, gdy nie została podpalona. Obecnie można podziwiać replikę.
  Nie będę się rozpisywał na temat miejsca, bo nie czuję się kompetentny. Ale teorii spiskowych nie spodziewałbym się.
  O wyniki badań proszę pytać pana Marka Wróbla, w ośrodku archeologicznym w Trzebinach. To oni prowadzili ostatnie wykopaliska.

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s