Lascaux. Część 1

Są sławne galerie sztuki np.  Louvre w Paryżu, jest Ermitaż w St. Petersburgu i Ufizzi we Florencji , pełno w nich obrazów sławnych malarzy , ale moim zdaniem żadna światowa galeria nie dorówna nigdy galerii jeśli tak można ją nazwać w jaskini Lascaux we Francji. To jeden z najcenniejszych obiektów archeologicznych/artystycznych jaki zachował się w europie a nawet w świecie.

Lascaux 6Gro ludzi a na pewno większość Polaków powie, że bazylika w Lourdes jest ich wymarzonym miejscem wizyty – nie dziwię się bo co można się spodziewać po nawiedzonej żydowskim bełkotem populacji ? Inni snobi natomiast powiedzą, że Louvre jest ich celem numer 1 we Francji a obraz Leonarda „Mona Liza” największym dziełem świata. Osobiście nie widzę w tym obrazie nic szczególnego – otyła, brzydka kobieta, to już obraz  pięknej, młodej kobiety „Dama z Łasiczką” z muzeum w Krakowie jest tysiąckrotnie lepszym malowidłem.

Lecz niewielu koneserów sztuki zna mistrzowskie obrazy malowane przez naszych pogańskich przodków na skałach w jaskiniach Lascaux, a jest to miejsce szczególnie wyjątkowe. Albowiem obrazów malowanych na płótnie /deskach są miliony to już dzieła sztuki malowane na skałach w jaskiniach można policzyć na palcach jednej reki .deerlascaux

chauvet-1STN052603_396739kTrzeba dodać, że wiele pięknych podobnych obrazów skalnych zostało na zawsze utraconych a to dzięki chrześcijaństwu które jak walec przejechało po dorobku kulturalnym naszych pogańskich europejskich przodków. Gdziekolwiek kościół natrafił na ślady pogaństwa to owe miejsca były niszczone a okoliczna populacja nawracana mieczem lub mordowana w imię żydowskiego mściciela Jahwe.Podobnie jest też z miejscami kultów pogańskich w Polsce, większość kościołów, katedr np. Jasna Góra, Licheń to są miejsca Słowiańskich świątyń ku czci Słowiańskich Bogów/Bogiń. Zostały one zniszczone a następnie na ich miejscu postawili okupanci Watykańscy swoje szkaradne synagogi.

Niezliczone święte miejsca Słowian zostały na zawsze zbezczeszczane i splamione  żydowskimi krzyżami, kapliczkami, kościołami, katedrami np.Ślęża, łysa Góra.
Przypuszczam, że Lourdes jest również pradawnym miejscem kultu pogańskiego, miejscem o szczególnej wartości w którym już od mileniów ukazywały się pobliskim mieszkańcom jakieś niewyjaśnione zjawiska ( być może ukazywała się w Lourdes Bogini Lada ?) i w tym miejscu powstały świątynie pogańskie a gdy jahwizm opanował dzisiejszą Francję kościół widząc, że nigdy nie zamaże pamięci pogańskiej zagrabił i przerobił Lourdes na miejsce swojego kultu maryjnego.

Wracając do Lascaux i patrząc na obrazy skalne przedstawiające głównie pradawne zwierzęta ktoś kto ceni prawdziwą piękną sztukę nie może przejść obok nich obojętnie, ponieważ są one prawdziwym arcydziełem malarskim a były  malowane na gołych skalnych ścianach, głęboko pod ziemią w bardzo trudnych warunkach i totalnej ciemności.
Osobiście nie jestem wielkim znawcą sztuki ale podświadomie potrafię docenić geniusza artystę bo popatrzcie na te malowidła z Lascaux i  zwróćcie uwagę jak pięknie zostały przedstawione konie, byki, lwy lub jelenie .Popatrzcie na wielkiego Byka jak idealnie został on ujęty, a stado koni prawdopodobnie ciężarne klacze z wielkimi brzuchami ? genialne.laschorses

Lascaux 5blackbull2Wiele pytań się rodzi .W jakim celu je malowano,kiedy je stworzono, kto je malował jakie sposoby używano i podstawowe pytanie – dlaczego malowano tylko zwierzęta ? bo w porównaniu do reszty mistrzowskich malowideł jest tylko jeden skrajnie prymitywnie przedstawiony wizerunek człowieka jak by został namalowany ręką 5 latka??

Lascaux 11Podejrzewam, ze większość ludzi ma przed sobą wyobrażenie o autorach malowideł z Lascaux jako brodatych dzikusów, odzianych w łachmany/skóry, posługujących się jakimś prymitywnym szczekającym językiem . Nie dziwię się temu bo jednak masowa kultura, masowa nazwałbym pop-nauka /archeologia a przede wszystkim chrześcijaństwo, islam i ojciec tych Religi judaizm wszczepili nam poprzez głównie filmy obraz naszych pogańskich przodków jako brudasów,wręcz kanibali, mordujących się nawzajem, żyjących w ziemiankach i składających krwawe ludzki ofiary złym pogańskim bogom. Tak na nas właśnie działa obecna fałszywa nauka, że bezmyślnie, bezkrytycznie  wierzymy autorytetom i czerpiemy wiedzę z filmów fabularnych np. z idiotycznego „Walka o ogień” lub kretyńskiego „10.000 BC”,  albo zachwycamy się bzdurami z National Geographic..

To właśnie te filmy wbiły milionom ludzi w głowy zakłamany obraz pogańskiego przodka jako bezmyślnego goblina/ małpiszona! Wszędzie, w nauce , kulturze, polityce widzę niewidzialną rękę Watykanu i judaizmu . Oni kreują absolutnie fałszywy obraz historii człowieka i prehistorii ziemi, fałszują całą naszą wiedzę kosmologiczną i wywyższają siebie na elity/ Bogów świata. Zostawmy jednak religie na osobny temat i wracajmy do Lascaux .

Najbardziej intryguje mnie dlaczego tylko zwierzęta malowano pomijając całkowicie postać człowieka ? Zwierzęta przede wszystkim roślinożerne ale w innych pobliskich jaskiniach są też wizerunki lwów, lecz gro obrazów to konie, byki, krowy, jelenie , znikoma ilość zwierząt drapieżnych i brak wizerunków człowieka poza tym jednym prymitywnym szkicu o którym wspominałem.

Chauvet 5Sugeruję się tym iż od zarania dziejów malarze, artyści rzeźbiarze zawsze nadrzędnie stawiali sylwetkę człowieka i ją przede wszystkim odzwierciedlali w swoich dziełach, w Lascaux, Chauvet i jaskiniach w Hiszpanii królują natomiast zwierzęta roślinożerne.
Nowożytni artyści począwszy od Sumerów i antycznych Greków jak wiadomo czcili w swych dziełach człowieka, malowano i rzeźbiono często majestatyczne drapieżne zwierzęta ( orły, lwy ) lecz z wyjątkiem konia inne zwierzęta roślinożerne były prawie że pomijane a w Lascaux na odwrót.

Nie ma też w Lascaux wizerunków polowania na zwierzęta a można by spekulować, że prehistoryczni ludzie musieli zabijać zwierzęta by przeżyć i bardzo prawdopodobnie namalowali by swoje heroiczne polowania na potężnego niebezpiecznego Byka ? znane nam są wizerunki skalne polowań na zwierzęta ale głownie z terenów Afryki, poza tym Afrykańskie ryciny skalne są wielce prymitywne w porównaniu do obrazów z Lascaux.

Jedynym wyjątkiem od reguły w jaskiniach Lascaux, Chauvet jest poniższy obraz przedstawiający człowieka, ptaka i byka – jak niektórzy sądzą jest to scena z polowania na byka/tura ale nie do końca jest to tak pewne. Badacze twierdzą, że owy Tur z malowidła jest przeszyty włócznią i faktycznie zarys jakiejś dzidy jest widoczny w grzbiecie zwierzęcia.  Naukowcy mówią, że koło tylnych nóg zwisają wnętrzności wylewające się z rannego zwierzęcia ale moim zdaniem są to narządy rozrodcze Tura (jądra) .Tur ma przechyloną głowę jak by chciał atakować człowieka odpowiedzialnego za atak.lascauxwellscene

Po lewej stronie widzimy wreszcie jedyny obraz człowieka lub jakiejś człekokształtnej istoty . Istota leży i możemy przypuszczać, że Byk ją zabił ale czy na pewno? I obok istoty ludzkiej widzimy też prymitywny wizerunek ptaka na jakimś kiju – jedyny z tego co wiem wizerunek ptaka ze wszystkich jaskiń jakie dotąd odkryto! Wielką tajemnicą  w Lascaux są również  ślady rąk ludzkich .

tumblr_n8mrz3TxR71sicokvo1_500

Jest to zagadka niesamowita wymagająca wyjaśnienia które w następnym odcinku postaram się opisać ponieważ mam wiele teorii na temat Lascaux .Moje teorie i przypuszczenia całkowicie burzą obecny stan wiedzy na temat malowideł z Lascaux i są one politycznie nie poprawne .Moja hipoteza niweluje dotychczasowe promowane przez naukę-antropologów  pojęcie o historii człowieka i naszym pochodzeniu, a mianowicie stanowczo odrzucam Afro-centryzm. Twierdzę, że Europejczycy nie pochodzą z Afryki ,nie było żadnej migracji z Afryki do Europy, Afrykanie i Europejczycy stanowią dwa całkowicie osobne/odrębne gatunki ludzkie .
W następnej części wyjaśnię też moje przypuszczenia: kto był autorem malowideł w Lascaux i w jakim celu je stworzono.Niektóre hipotezy przechodzą w mistykę ale postaram się klarownie, logicznie je wyjaśnić .

Koniec części 1.

2 comments

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s