Wzrosty gospodarcze i inne badziewia

Piana radości kipi z ust ludzi omawiających sytuację ekonomiczną Rosji.
Słyszymy że Rosja to gigant na glinianych nogach , Rosja nie ma przemysłu, że jej wzrost gosp. jest minimalny, że PKB i GDP jest na poziomie Holandii no i koronny argument że Rosja poza gazem i ropa nic więcej nie sprzedaje i tylko to utrzymuje Rosję przy życiu.

Ale nikt nie skrytykuje np. Kanady lub Norwegi czy Australii, te trzy państwa tak naprawdę poza ropą, gazem, węglem, drewnem i rybami nic więcej nie sprzedają.
Lecz nic w tym złego że niektóre kraje eksploatują swoje złoża naturalne.
Powróćmy jednak do jednego ważnego zagadnienia a mianowicie PKB i GDP Rosji w porównaniu do tzw. nowoczesnych gospodarek świata jak: Niemcy, USA i Chiny.

Skupię się na początku na Niemieckiej gospodarce którą każdy się zachwyca.
Fakt, Niemcy produkują wiele od nowoczesnych maszyn po samochody i na przykładzie Niemieckiego przemysłu motoryzacyjnego od razu przejdę do moich argumentów które obala mit tzw. Niemieckiej gospodarki.

Ale najpierw po wkrótce wyjaśnię o co chodzi w naszym życiu? Bo my tzw. nowocześni ludzie patrzymy na życie przez pryzmat nowych samochodów, nowych odbiorników TV nowych pralek, nowych telefonów komórkowych lub przez pryzmat hamburgera z budki amerykańskiej i tymi rzeczami jesteśmy zalewani szerokim strumieniem. dzień i w nocy wtłacza się w nasze mózgi, że trzeba mieć nowe gadżety lub trzeba kupować nowe samochody bo jak nie będziesz tego mieć wtedy jesteś prymitywem i zacofanym.
A ja wam powiem, że plemiona w dżungli Amazońskiej lub w Papui Nowej Gwinei górują moralnie nad wami ludźmi zachodnimi jak góruje Everest nad kopczykiem w piaskownicy !
Górują nad nami bo oni wiedzą jakie w życiu są najważniejsze sprawy by być szczęśliwym, wiedzą o priorytetach ..Fakt że plemiona są niszczone i Ci ludzie też dadzą się złapać na haczyk materializmu a jeżeli będą się opierać wtedy do akcji wkracza Misja Katolicka ze swoją „Dobrą Nowina” i reedukują czyli wtłaczają w ich głowy brednie o Jezusach, Mojżeszach a gdy już wypiorą mózgi wtedy już jest za późno bo do akcji wkracza taca i pieniądz a gdzie pieniądz tam wyzysk, feudalizm, zniewolenie.
Są grupy ludzi lub nawet całe państwa które wracają do korzeni do priorytetów i się buntują przeciwko zachodowi, no to wtedy wkracza do akcji Bohaterska Armia USA i demokratyzuje niepokorne państewka – Demokratyzuje bombami, rakietami !

Samochody Niemieckie zachwycają każdego Polaka .Usiądź kiedyś Polaku pod drzewem i rusz szarymi komórkami !

Nie sugeruję powrotu do życia bez udogodnień przemysłowych, do powrotu do zaprzęgu konnego ( chociaż nie jest to tak naprawdę głupie – wrócę do wątku o koniach na zakończenie)

Niemieckie samochody są zmorą Polaka.Te samochody co roku a nawet co pół wychodzą w nowych modelach a w rzeczywistości różnią się od modelu z roku 1999 tylko lekko zmienioną karoserią z lepszymi lampami i są napchane niepotrzebną elektroniką ( spróbuj taki samochód naprawić sam w garażu, nawet bezpiecznika lub przepalonej żarówki nie wymienisz !) A więc pojazd z roku 1999 może spokojnie Ci służyć długie lata z tym że nie będzie on opływowy jak teraźniejsze pojazdy ale funkcją pojazdu jest przejazd z punktu A do B nic poza tym ! Niestety ludzie chcą statusu, chcą być na topie i mieć nowy samochód co 4 lata, podtrzymuje to i daje złudzenie statusu a tymczasem właśnie dałeś złapać się na haczyk materializmu, jesteś pod wpływem narkotyku w postaci zbędnych dupereli :samochody, pralki, lodówki tel. komórkowe itd.itp.

Właśnie na tym bazuje kapitalizm, na narkotyku w postaci rzeczy materialnych zbędnych, nie potrzebnych, psujących się często, psujących się bo są one celowo budowane aby co parę lat trzeba było je wymieniać.

Niemcy są mistrzami w produkcji dupereli i faktycznie gdy się robi analizy to wychodzi, że ich gospodarka jest potężna ale 60 % owej produkcji jest całkowicie zbędna. Rosja nie produkuje tyle tego kolorowego badziewia i wychodzi faktycznie że ich gospodarka jest o wiele mniejsza. Ja się modle ażeby Rosja nigdy nie szła śladem zachodu, aby nie wtłaczała ludziom gówna w kolorowym papierku bo jak się dasz raz złapać na materializm to odwyk jest bardzo trudny, dokładnie jak z narkotykiem !

Natomiast gospodarka USA to już całkowita paranoja i farmazon ekonomiczny.
Niby największy potentat gospodarczy a w rzeczywistości oni wliczają we wzrost drukowanie bezwartościowych obligacji i trylionowe machlojki bankowo lichwiarskie i nie zapomnijmy o amerykańskim przemyśle wojskowym zalewający świat bronią – to jeszcze potrafią robić chociaż nie są w nim najlepsi. Przemysł farmaceutyczny to następny amerykański wynalazek niszczący miliony ludzi ..Potężne medyczne konglomeraty wciskają ludziom rożne specyfiki od takich „leków” jak psychotropy po szczepionki śmierci Gardasil – to są trylionowe zarobki bazujące na naszej ludzkiej głupocie. Farmaceutyki rodem z zachodu sieją śmierć i  wzbogacają niesamowicie  kartel medyczny ! To wszystko bym wrzucił teraz do kosza i gospodarka USA wyrówna się z gospodarką Rosji.

A Chiny ? Chiny po prostu produkują większość tego „narkotyku” przemysłowego dla potrzeb uzależnionego zachodu. Charakteru Azjaty nie znam lecz myślę, że gdy przyjdzie czas aby wałczyć w życiu o priorytety to Chińczycy będą przy siłach by odrzucić ten zbędny syf, natomiast my ? Wątpię.

Na koniec powrócę do wątku o zaprzęgu konnym.
Tzw. ekonomiści z Oxfordów, Cambridge, profesorki i inne dziadostwo mieniące się ekspertami wtłaczają ludziom, że czas to pieniądz, musimy się śpieszyć by walczyć o profit, zysk i dlatego My jak te kukiełki naśladujemy ich przykazania i jak wariaty na łeb na szyje zapierdalamy naszymi samochodami do pracy za grosze a potem do galerii a z galerii na zasrane festyny, z festynu na mecz, do kościoła i tak w kółko, życie w pospiechu, po żydowsku według ich talmudycznych zasad.
A co by takiego tragicznego się stało gdybyś zaprzągł konia do wozu lub bryczki i zamiast pędzić jak debil samochodem powoli pojechał do znajomych czy na targ ? Czy Twój świat legł by w gruzach ? Nie ! Twój świat nabrał by piękna, spokoju, ciszy a przy okazji podwiózł byś wozem gromadkę dzieci a ich uśmiechy dały by Ci coś najpiękniejszego w życiu.

Siła z Wami Ludzie.
Pozdrawiam !

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s