Pewnego razu do lasu Dzikich Leśnych Pszczół….

Zapraszam do rzucenia okiem na poniższy tekst znaleziony kiedyś na necie !

„Pewnego razu do lasu Dzikich Leśnych Pszczół przyszła delegacja Unii Europejskiej
– Czego chcecie? -szorstko zapytały Dzikie Leśne Pszczoły,delegatów Unii Europejskiej
– Chcemy zaproponować wam wstąpienie do Unii Europejskiej – z galanterią odpowiedzieli przedstawiciele Unii Europejskiej
– Aha ! A po co to nam ? -zdziwiły się Dzikie Leśne Pszczoły
– No jak to „po co”?! Od razu widać że jesteście dzikimi,tępymi,niecywilizowanymi Pszczołami.Tolerancyjne,dobrze wychowane i cywilizowane Pszczoły nie zadawały by takich głupich pytań.Nie wiedzieć po co się wstępuje do Unii Europejskiej to po prostu żenujące.
Chcecie chyba być cywilizowanymi,Europejskimi Pszczołami czy wolicie dalej być tępymi,prymitywnymi Leśnymi Pszczołami ?
– To objaśnijcie nam jakie korzyści będziemy miały z członkostwa w waszej Unii Europejskiej? -zapytała już grzeczniej Matka Leśnych Pszczół
– Same korzyści! Na przykład będziemy was bronić przed niedźwiedziem wykradającym wasz miód
– Interesujące.Właściwie to my same możemy się bronić,a kiedy nie udaje się obronić to przynajmniej zemścić.A co wy proponujecie?
– Zemścić się??!! Od razu widać że jesteście dzikie i niecywilizowane.Wszystkie takie sprawy powinny być rozwiązywane przez humanitarny europejski sąd.Na przykład jeśli do waszego gniazda dobrał się niedźwiedź i wyjadł miód – to co trzeba zrobić?
– Pokąsać go na śmierć.Zawsze tak robimy – odpowiedziały Leśne Pszczoły
– Nie.Tak nie wolno.Od razu widać że jesteście dzikie i nietolerancyjne.Przede wszystkim trzeba wezwać przedstawicieli Komisji Europejskiej żeby obejrzeli miejsce przestępstwa i sporządzili dokumenty o poniesionej szkodzie.Oczywiście usługa ta nie jest tania ale za to zgodna z prawem.
– A co dalej?
– Dalej dokumenty sporządzone przez przedstawicieli Komisji Europejskiej d/s miodu, trafią do kolejnych naszych instancji,gdzie zostaną rozpatrzone przez komitety broniące praw wszystkich możliwych mniejszości.
– A co dalej?
– Jak to co? A może niedźwiedź który zabrał wami miód jest przedstawicielem mniejszości seksualnej dla której kradzież miodu jest swoistą namiastką aktu płciowego.Wtedy jego działanie nie może być kwalifikowane jako kradzież ale jako prawo mniejszości do zaspakajania potrzeb seksualnych
– Czyli nie wolno go ukarać? – zdziwiły się Leśne Pszczoły
– Oczywiście że nie.Macie coś przeciwko prawom mniejszości? – pogroził ręką przedstawiciel Unii Europejskiej.
– A co dalej? czy jeśli niedźwiedź nie jest przedstawicielem seksualnej mniejszości,mamy prawo bronić nasz miód? – spytały Leśne Pszczoły
– Trzeba też sprawdzić czy niedźwiedź nie jest przedstawicielem jakiejś religijnej konfesji której wyznawcy są zobowiązani do używania wyłącznie naturalnego,dzikiego,miodu, a wy dobrowolnie nie chcecie im go udostępnić.W takim przypadku również nie może być mowy o „kradzieży”
– A co dalej?
– Dalej dokumenty będą skierowane do komisji antykorupcyjnej która sprawdzi czy same nie sfingowałyści kradzieży w celu zmniejszenia bazy opodatkowania i uchylenia się od podatku.
– Jakiego znów podatku?-zdziwiły się Leśne Pszczoły
– Zwyczajnego,europejskiego podatku od produkcji miodu.Przecież powinnyście płacić podatki za każde 100 gram wyprodukowanego miodu.
– A na co będzie przeznaczony ten podatek?
– Wiadomo na co – na waszą ochronę przed niedźwiedziami i innymi szkodnikami.A także na kompensatę moralnych strat, dla tych obywateli Unii Europejskiej którzy nie mogą korzystać z miodu z powodu alergii lub innych przyczyn.
– Jak to? czy my jesteśmy winne że ktoś ma alergię na miód? -zapytały coraz bardziej zdziwione Leśne Pszczoły
Oczywiście że nie jesteście odpowiedzialne za alergię jako taką ,ale już samo wasze istnienie jako pszczół a także istnienie miodu, przynosi nieprawdopodobne cierpienia tym obywatelom Unii Europejskiej,którzy nie mogą spożywać miodu ze względu na alergię.Z powodu tego ograniczenia mają niską samoocenę i kompleksy niejednokrotnie skłaniające ich do samobójstw.
– Hmmm …to smutne – powiedziały Leśne Pszczoły .A jakie sumy kompensują te moralne cierpienia?
– Różne.W zależności od przypadku,od jednego miliona euro do kilkuset milionów euro
– A skąd mamy wziąć te miliony euro, żeby kompensować moralny uszczerbek?
– A wiecie,szanowne,dzikie,niecywilizowane Leśne Pszczoły,że to już nie nasz problem.Nie chcecie płacić podatku za miód, przestańcie go produkować i tyle.W przeciwnym wypadku przyjdą europejscy komisarze spiszą wasz majątek, sprzedadzą na aukcji i tym sposobem wypłacicie kompensaty.Jeśli nie starczy waszego majątku będziecie skierowane do przymusowej pracy,a jeśli same za życia nie zdążcie odpracować długu,to odpracują go wasze dzieci,wnuki,prawnuki,itd
– Stanowczo nie chcemy wstępować do tej waszej Unii Europejskiej -zdecydowały Dzikie Leśne Pszczoły.Niech już lepiej raz w roku przychodzi niedźwiedź”

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s