Najważniejsze przykazanie Nowego Słowianina

„Nie zabijaj zwierząt – opiekuj się nimi” a one dadzą Ci wszystko do przeżycia nawet w najcięższych chwilach. Nowy Słowianin nie może Nigdy przelewać krwi niewinnych istot (jedyny wyjątek to obrona swoich ludzi, swoich miast i kraju wtedy Słowianin jest najlepszym żołnierzem, partyzantem, obrońcą i niszczy wroga bezwzględnie)

Kura, owca, krowa, koń.
Pomyśl nad tymi czterema gatunkami zwierząt domowych, co one człowiekowi dają ?
Kura ten nasz poczciwy gdakający ptak, od tysięcy lat przebywający blisko ludzi. Każdy z nas pamięta gdy był na wsi widok stadek kur, wszędobylskie ptaki rozproszone na podwórzu, na polnych drogach dzióbiące w ziemi w poszukiwaniu drobin żywności – piękny widok.
Człowiek od razu pomyśli o smacznym rosole lub pieczeni z rożna ale kura przecież znosi jajka które są prawdziwym przysmakiem ze świeżym chlebem posmarowanym masłem. Zatem można kury nie zabijać i dać jej życie a ona będzie dawać Tobie smaczne jajka z których można przyrządzać multum potraw. Natomiast stare kury kwoki nie mogące już składać jajek są bardzo potrzebne w stadzie młodszych kurcząt , kwoki uczą młode zwierzęta jak szukać żywności i chronią młode pisklaki przed niebezpieczeństwem a gdy nadejdzie kres życia kury ona pójdzie w ciche miejsce a Ty daj jej umrzeć w spokoju. Tak, kura umrze ! Nie zdechnie lecz umrze ..Słowo zdechnąć jest u mnie wymazane ze słownictwa .

Owca następne pospolite zwierzę domowe, od zarania dziejów wykorzystywane w rolnictwie. Wełna z owcy daje ludziom ubiór a z mleka owcy tworzy się sery i podobnie jak w przypadku kury nie trzeba zabijać owcy, ona Tobie da wełnę na ubiór i pożywienie w postaci mleka i sera.

Krowa natomiast jak każdy wie daje mleko a z mleka powstaje tysiące rodzajów pysznych serów.
A koń ? to uniwersalne zwierzę pozwala ludziom zaorać ziemie pod przyszłe uprawy, pozwoli przewieźć towar z miejsca na miejsce i ogólnie jest środkiem transportu.
A zatem mając ser, mleko, jajka, pieczywo i wełnę na ubiór człowiek ma wszystko co potrzebne do zdrowego życia, życia bez krwawego, nie obciążającego naszych sumieni przelewem krwi…”Będziesz wtedy zdrowy jak koń” !

Opisując po krótce każde zwierzę domowe chciałem poruszyć waszym sumieniem i pozwolić na chwilę refleksji nad losem tych zwierząt milionami zabijanych w rzeźniach.
Moje Przykazanie Nowego Słowianina  „Nie zabijaj zwierząt – opiekuj się nimi” kłóci się po pierwsze z naszymi ludzkimi przyzwyczajeniami, kłóci się z religią i na pewno wielu wyda się ono głupie, nie nowoczesne tłumacząc sobie, że przecież zwierzęta zostały stworzone aby je jeść. Ostatni paragraf że zwierzęta zostały stworzone przez jakiegoś Pana boga abyśmy je spożywali jest właśnie najbardziej zakorzeniony w ludzkich umysłach.
W religii śmierci judaizmie i jej pochodnej chrześcijaństwie zwierzęta są traktowane z potwornym poniżeniem, ta religia profitu i mamony nie zna litości wobec niewinnych zwierząt i ogólnie natury. Sądzę że nasi pogańscy, Słowiańscy przodkowie mieli całkiem odwrotny stosunek do zwierząt domowych, jest to moja teoria być może błędna ponieważ mamy bardzo mało śladów z historii Słowian ale sądzę, że Słowianie naturę wielbili i czcili a zwierzęta były dla nich święte i ich nie zabijali.
No cóż mogę się mylić lecz myślę że gdyby Słowianie tysiąc lat temu nie byli podbici krzyżem i mieczem to oni by ewoluowali i na pewno teraz stworzyli by moje przykazanie „Nie zabijaj zwierząt – opiekuj się nimi”. Jestem tego pewien.
Nie przelewanie krwi zwierząt przechodzi w metafizykę której ja jeszcze nie czuję ale która na pewno jest, niektórzy mówią o karmie lub o zwykłej spłacie długu za swoje czyny w przyszłym życiu.
Pozdrawiam

3 comments

  1. Pingback: BroniSław
  2. Amazing blog! Is your theme custom made or did you download it from somewhere?
    A theme like yours with a few simple tweeks would really make my blog jump out.
    Please let me know where you got your theme.
    Thank you

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s