Wierny starej wierze

Krzyżowcy posługiwali się wieloma metodami by ściągnąć do swoich bunkrów Słowiańskich mieszkańców okolicznych osad. W krwi Słowiańskiej jest zakodowana wierność wierze Ojcow i Tradycji,…kiedy przybyli zbrodniarze z krzyżami na płaszczach i z mieczem w ręku wycinali święte Dęby, nie rozumiejąc Wiary Rodzimej ponieśli porażkę, gdyż dla Słowian każde stare drzewo było i jest święte.
Nasi Przodkowie więc dalej przychodzili w to miejsce i cieszyli, się widząc, że z pnia wyciętego świętego Dębu wyrastają nowe gałązki a korzenie dają podstawę do rodzenia się nowego drzewka. Było to dziecko Świętego dębu było wiec równie święte jak to ścięte. Krzyżowcy myśleli, że skoro posąg Swiętowida czy Mokoszy przerobią na krzyż to z biegiem czasu lud będzie przychodził do krzyża a nie tego “kawałka” drzewa z jakimiś symbolami. Zapomnieli jednak, że dla naszych Przodkow nie martwy symbol a życie jest święte… Zauważyli to misjonarze-zbrodniarze, że lud przychodzi nadal w miejsca gdzie stał święty dąb i odprawiają tam swoje obrzędy i składają Żertwę…ignorując krzyże i nowe kapliczki…. więc zrozumieli, że świętość miejsc mocy jest kluczem Wiary,…dlatego w tych miejscach gdzie stały święte Gaje stawiali swoje kaplice i kościoły. W ten sposób nasi przodkowie wchodzili do tych kościołów, widząc znane im drewniane słupy Swiętowida i innych Bogów nie rozumieli, że dodatkowe belki i symbole nie mają nic wspólnego z ich starą Wiarą a kiedy to zrozumieli było za późno…zabrakło wymordowanych żerców, kapłanek, mądrych wiedźm i dziewic tańczących przed figurkami Mokoszy, Lady i Swarożyca zabrakło tych którzy by im na to zwrócili uwage..dlatego z biegiem czasu wykorzeniono w nich te wartości które przez tysiące lat wyróżniały nasz lud ponad inne ! Gościnność która była nakazem i zwyczajem zgubiła naszych Przodkow…zdrada i fałsz nowej Wiary otumaniła i w swojej obłudzie zniszczyła piękno Słowiańszczyzny….
Dzisiaj mamy problem, Społeczeństwo jest skażone chorobą katolicyzmu, ciężka i czasami nieuleczalna dla niektórych, jednakże Ci którzy rozumieją na czym obłuda i cynizm katolicki polega szukają powrotu do świętych Gajów do miejsc Kultu. I cóż z tego, że tam stoją katolickie sanktuaria i kościoły… cóż z tego, ze postawiono martwe symbole cuchnące zdradą i fałszem wiary….
Matka Natura ma w sobie dość siły by to wszystko prędzej czy później obrócić w puch…i wierzę, że to się stanie !

ros-now-korolkow-bogowie-lasu-0_2c877_7c902790_xl

 

 

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s